Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці дослідили якість води у річках: купатися не рекомендують

Кременчуцький МВПЛД ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» повідомляє, що в межах моніторингового спостереження, проводиться щотижневий відбір та лабораторні дослідження проб якості води відкритих водойм в місцях масового відпочинку мешканців міста.

За результатами санітарно-мікробіологічного дослідження від 24.07.2020р. показники мікробіологічної забрудненості води річкової в Дніпрі та Сухому Кагамлику не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам:

річка Дніпро, центральний пляж – індекс ЛКП початок пляжу 29 000, кінець пляжу 29 000, (допустиме значення -10 000):
річка Сухий Кагамлик, пляж в районі Регіонального ландшафтного парку «Кагамлицький» – початок пляжу 2 400 000, кінець пляжу 210 000, (допустиме значення – 5 000).

Про це розповіли у Кременчуцькій міськраді.

Індекс ЛКП – свідчить про загальну бактеріологічну забрудненість водойми. Лактозо позитивна кишкова паличка при потраплянні у шлунково-кишковий тракт людини може викликати гострі кишкові інфекції. Особливо ці захворювання небезпечні для дітей.

“З метою недопущення виникнення та розповсюдження інфекційних захворювань під час відпочинку, рекомендуємо здійснювати обмежувальні заходи щодо купання на пляжі «Центральний» (р. Дніпро), а також закликаємо не користуватися іншими невстановленими місцями відпочинку, перш за все для купання”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus