Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Козельщинському та Кобеляцькому районах реалізують екологічні проєкти за підтримки агрофірми

Агрофірма «Добробут» агропромхолдингу «Астарта-Київ» підтримує екологічні проєкти в громадах. Нині один з них планують реалізувати у селі Висока Вакулівка Козельщинського району, інший — впровадили у селі Перегонівка Кобеляцького району.

За підтримки агрофірми «Добробут» Високовакулівська сільська рада подала проєкт з модернізації опалення будинку культури на обласний конкурс. У його реалізацію інвестують 560 тис. грн. Це — кошти обласного та місцевого бюджетів, а ще — агропідприємства, повідомляє ГО «Полтавщина Аграрна».

— Працівники компанії розповіли нам про конкурс і допомогли фінансово. Зараз виготовляємо проєктно-технічну документацію. Незабаром на даху закладу встановимо сонячні батареї та інфрачервоні стельові обігрівачі. Таким чином, опалюватимемо та освітлюватимемо будинок культури й заощаджуватимемо кошти місцевого бюджету, — розповідає сільська голова с. Висока Вакулівка Світлана Лавренко.

Подібний проєкт вперше втілюють на Козельщині. Багато років клуб у Високій Вакулівці не опалювали, тож взимку тут не працювали гуртки для дітей і не влаштовували свята.

— Переконана, що заклад відвідуватимуть і діти, і пенсіонери. Також запрошуватимемо й мешканців сусідніх сіл: Оленівки та Говтви. Тому вдячні агрофірмі «Добробут» за підтримку й турботу про мешканців. Сподіваємося і на подальшу плідну співпрацю, — ділиться Світлана Володимирівна.

Підприємство підтримує Високовакулівську громаду багато років. За цей час компанія допомогла замінити дах у будинку культури, встановити вікна й двері у ФАПах. Під час пандемії надавала засоби індивідуального захисту та продуктові набори самотнім пайовикам.

Подібні екопроєкти успішно реалізують і в Кобеляцькому районі. Центр села Перегонівка вже другий рік освітлюють сонячні батареї.

— У таборі «Підйом», що проводять Благодійний фонд «Повір у себе» та агропромхолдинг «Астарта-Київ», діти запропонували освітлювати вулиці за допомогою невеликих сонячних панелей. Ми їх підтримали й надали кошти, — говорить фахівчиня з корпоративного партнерства підприємства Наталія Левонтівцева.

Місцеві мешканці зізнаються, що освітлення вулиць у селі надзвичайно важливе, особливо взимку. І хочуть надалі встановлювати подібні сонячні «ліхтарі».

— Пенсіонерам тепер зручно ходити в магазини, а батькам – забирати дітей з дитсадка та школи. Тому вдячні й дітям за проєкт, і агрофірмі за допомогу в реалізації, — ділиться мешканка села Перегонівка Ніна Біленко.

«Добробут» постійно підтримує громади, на території яких працює. І має чимало амбітних планів і проєктів для покращення якості життя сільського населення.

— Реалізація екологічних проєктів — одна із важливих складових соціальної відповідальності, якої дотримується агропромхолдинг «Астарта-Київ». Прагнемо показати, що сільські громади мають чималий потенціал для розвитку, — зазначає Наталія Левонтівцева.

Довідка: Агрофірма «Добробут» розпочала роботу у Козельщинському районі 2004 року. Нині підприємство працює у Козельщинському, Кобеляцькому, Новосанжарському, Решетилівському та Полтавському районах.

поширити новину: