Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Горбанівці відзначили храмове свято

У день шанування Горбанівської ікони Пресвятої Богородиці архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір звершив Божественну літургію та водосвятний молебень у храмі Різдва Пресвятої Богородиці с. Горбанівки Полтавського району.

Саме у цьому селі у XVIII ст. була віднайдена чудотворна ікона, яку й назвали Горбанівською іконою Пресвятої Богородиці. Вона стала шанованою не тільки на Полтавщині, а й в усій Україні та за її межами.

У день свята, у храмі Пресвятої Богородиці, була відслужена Божественна літургія. Архієпископу Федору співслужило духовенство м. Полтави та суміжних районів Полтавської єпархії.

У проповіді владика Федір наголосив на тому, яку благодать отримала від Бога Пресвята Богородиця за своє смирення та чистоту не тільки тілесну, а й душевну. Саме тому Пресвята Богородиця є сьогодні помічницею для християн у їхньому духовному зростанні та духовній боротьбі.

“Ми шануємо ікони, — наголосив архієпископ Федір, — не тому що є така традиція, або це якась людська фантазія, а тому що це є досвід у якому явлено велику силу молитви й заступництва Пресвятої Богородиці до людей”.

По завершенні Божественної літургії віряни з духовенством прийшли до джерела, де традиційно звершили акафіст перед іконою та водосвятний молебень,а також усіх окропили святою водою.

Система Orphus