Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Гадячі підписали договір про безкоштовну передачу громаді садиби родини Панаса Мирного

Міський голова Володимир Нестеренко і далекий родич сестри Панаса Мирного Дмитро Цимиренко підписали договір про безкоштовну передачу Гадяцькій громаді садиби по провулку Гончарному, що належала сестрі Панаса Мирного і має історичну та архітектурну цінність.

Про це повідомили у Гадяцькій міській раді.

“Підписання цього договору стало гідним дарунком, який співпав з 170 річницею від дня народження  наших славетних земляків Олени Пчілки та Панаса Мирного, 150-річчя  Лесі Українки і 180-річчя Михайла Драгоманова. Договір укладено на умовах розміщення у вищевказаному будинку музею, в разі підтвердження та можливості віднесення його до пам’яток культури України, без права відчудження відповідної пам’ятки культури”, – йдеться у повідомленні.

Відповідно до Програми відродження місцевої історико-культурної спадщини, міська рада зобов’язується забезпечити фінансування необхідних ремонтних робіт та історичної реконструкції садиби.

У перспективі планують відтворити територію максимально наближеною до тих часів, коли вона належала родині Панаса Мирного, пов’язавши з родиною Драгоманових – Косачів, що жили по сусідству.

“Буде створено цікавий туристичний об’єкт з сучасною та зручною інфраструктурою для жителів і гостей міста. Тут проводитимуться екскурсії-подорожі на гостину до славних земляків, проходитимуть театралізовані історичні перфоманси, літературні читання, конкурси та майстер-класи, вечори-зустрічі і засідання літоб’єднань, інтерактивні музейні екскурсії”, – повідомили у міськраді.

Як повідомляли раніше ОКІА “Новини Полтавщини”, у Гадячі з’явилась можливість здійснення давньої мрії щодо створення музею-садиби «Просвітителі ХІХ століття», присвяченого цвіту гадяцької інтелігенції того часу (родинам Панаса Мирного та Драгоманових-Косачів). Зокрема, далекий родич сестри Панаса Мирного, наш земляк Дмитро Цимиренко вирішив подарувати громаді садибу, що належала сестрі Панаса Мирного і має історичну та архітектурну цінність.

Фото: Гадяцька міськрада

Система Orphus