Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

У 95% випадків інфікування гепатитом В набуває хронічного перебігу, – ЦГЗ

Щеплення новонароджених проти гепатиту В запобігає розвитку інфекції у дитини і є єдиним надійним захистом від цього захворювання.

“Інфікування гепатитом В у 95% випадків набуває хронічного перебігу і призводить до цирозу або раку печінки. Також у дорослому віці інфікована мати з високою вірогідністю передає захворювання дитині внутрішньоутробно. Вірусний гепатит В не лікується”, – повідомляють у Центрі громадського здоров’я.

В Україні вакцинація дітей від гепатиту В передбачена з 2002 року. Тому люди до 2002 року народження здебільшого не мають захисту від хвороби, однак імунізуватися від гепатиту В можна і в дорослому віці.

Повний цикл вакцинації від гепатиту В для дітей складає три щеплення до першого року життя. Вакцинація від гепатиту В в Україні безкоштовна.

Читайте також: Чи варто вакцинуватись під час пандемії: рекомендації НСЗУ

Наразі в Україні доступні вакцини для профілактики вірусного гепатиту А та вірусного гепатиту В. Також розроблена експериментальна вакцина проти гепатиту Е, яка наразі перебуває на стадії клінічних випробувань.

За станом здоров’я пацієнти з хронічним ураженням печінки (інфекційного та неінфекційного генезу) мають високий ризик тяжкого перебігу інфекцій. Таким пацієнтам рекомендовані щеплення проти гепатиту А та проти гепатиту В.

В умовах пандемії COVID-19, відсоток охоплення плановими щепленнями, відповідно до Календаря, знизився. Центр громадського здоров’я України закликає батьків надолужити пропущені щеплення дітей за віком.

Система Orphus