Ви тут:
децентралізація Суспільство Україна 

Це рішення Україна мала б прийняти щонайменше 20 років тому, – В’ячеслав Негода про нові райони

17 липня Верховна Рада прийняла Постанову про ліквідацію 490 районів.

«Кому страшно літати, для того факти мільйонів вдалих приземлень не є аргументом того, що літати безпечно. Кому з різних причин до снаги критикувати новий адмінтерустрій України, для того не є аргументом те, що кожен день зволікання з цим рішенням коштує кожному громадянину України якості життя й добробуту. А це рішення Україна мала б прийняти щонайменше 20 років тому. Не скажу, що це ідеальний варіант нового адмінтерустрою, але без цього ми не побачимо, які ще кроки зробити для продовження реформи», – сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода, коментуючи прийняту парламентом Постанову «Про утворення та ліквідацію районів».

За його словами, новий адмінтерустрій субрегіонального рівня дозволить державі налагодити ефективнішу роботу державної виконавчої влади на місцях, повідомляють у пресцентрі ініціативи “Децентралізація“.

«Надзвичайного нічого не сталося. Хто де жив, там живе, тільки всі необхідні послуги отримуватиме не в райцентрі, а в своїй громаді. Зараз на розгляді парламенту законопроект, який передбачає створення центрів надання адміністративних послуг в кожній громаді, як це є сьогодні у багатьох об’єднаних громадах. Послуги не мають бути в районах, вони мають надаватися в громадах, де живуть люди», – сказав заступник Міністра.

Він також прокоментував тезу «збережемо райони», яку пропагують опоненти реформи.

«Для чого зберігати старі райони? Вони неефективні з точки зору управління. Старий район – це не фабрика і не завод, які виробляють продукцію, дають робочі місця і платять податки. Старі райони з’їдають  кошти платників податків, які можна було б направити на розвиток громад. То невже так має бути завжди? Ні. Тому парламент прийняв правильне рішення», – сказав В’ячеслав Негода.

Він висловив вдячність профільному парламентському Комітету і народним депутатам України за підтримку історичного, за його словами, для України рішення.

 

Система Orphus