Ви тут:
Суспільство Україна 

Цього дня шість років тому українські захисники звільнили Авдіївку

30 липня 2014 року військовослужбовці 2-ї батальйонно-тактичної групи 93-ї окремої гвардійської механізованої бригади разом із бійцями “Правого сектора” звільнили місто Авдіївка, яке утримували військові формування, підконтрольні Російській Федерації з квітня 2014 року.

Про це інформує Armyinform.

Для ворога цей рубіж був надзвичайно важливий, адже Авдіївка – частина донецько-макіївської агломерації, і позиції навколо неї дозволяють контролювати північні околиці Донецька і Ясинуватої, південні околиці Горлівки, а також швидкісну трасу “Донецьк – Горлівка”. Також тут працює один із найбільших коксохімів у Європі – Авдіївський коксохімічний завод.

Як саме відбувалась операція, згадує безпосередній учасник подій Кирило Недря, в минулому – заступник командира 5-ї механізованої роти:

“28 липня у першій половині дня відбулася нарада, після чого ми вирушили в напрямку Авдіївки. Наша група обійшла ворога і атакувала його з боку об’їзної, вийшла на блокпост в районі дев’ятиповерхівки. Збили блокпости, вийшли на рубіж поблизу розважального комплексу “Царське полювання” і закріпилися. Наступного дня, 29 липня, підійшло підкріплення з нашої 93-ї бригади і бійці “Правого сектора”, разом з якими повністю звільнили місто. Велику роль у цій операції зіграв фарт, удача… Ворог заспокоївся і розслабився, вирішивши, що все вже закінчилося. Але тут в атаку пішли ми, і несподівано вибили противника. Слід зазначити, що хоча бойовики й вели щільний вогонь, а деякі БМП отримали по дві гранати з РПГ, обійшлося без втрат”.

Система Orphus