Ви тут:
Суспільство 

Топ 5 квітучих кущів для вашого саду

Квітучі кущі – прикраса будь-якого саду, вони додають свіжості, роблять пейзаж яскравішим. Щоб посадити новий вид, треба обрати правильне місце – деякі рослини потребують сонця, а деякі найкраще ростуть у півтіні. Пропонуємо вам 5 видів квітучих кущів, які гарно ростуть у наших кліматичних умовах, і зможуть прикрасити ваш сад красивим цвітінням.

1. Гортензія

Гортензія любить рости у півтіні, її висаджують в тінистих місцях поруч з багаторічними рослинами. Існує чимало різновидів цієї рослини, такі наприклад. Вона цвіте білим, рожевим, фіолетовим та іншими кольорами – і в садовому центрі Greensad можна вибрати найкращий варіант для свого саду. З деревоподібних варіантів гортензії роблять живопліт, а кущі висаджують у партерних квітниках і міксбордерах. Період цвітіння рослини – весна-осінь, тому її можна посадити поруч з квітами, які цвітуть лише місяць-два, щоб після їхнього відцвітання квітник не спорожнів. Щорічно бажано підрізати кущі, щоб надати їм форму та забезпечити пишне цвітіння на наступний рік. Гортензію варто регулярно поливати, але додаткове підживлення не обов’язкове.

2. Спірея

Спірея – це садовий кущ, який використовують для одиночних посадок, створення живоплоту чи ландшафтних композицій. Різні його види можуть мати висоту від 15 см до 2 м. Спірея зацвітає у червні і квітне аж до настання холодів. Кольори цвіту бувають різними – від білого до фіолетового, залежно від виду. Молоді рослини потребують багато вологи, але старші непогано переносять посуху.

3. Магнолія

Магнолія – це кущ або дерево з великими квітами білого, жовтого, рожевого або інших кольорів. Існує понад 200 сортів цієї рослини, які відрізняються кольором і формою цвіту, висотою стовбура (від 2,5 до 30 метрів), умовами вирощування. Магнолія зацвітає у травні, цвітіння продовжується близько місяця. У ландшафтному дизайні її вирощують окремо або комбінують з калиною, туєю, ялівцем та ін. Магнолія любить сонце і погано переносить вітри, тому її варто висаджувати у гарно освітленій частині саду.

4. Рододендрон

Розкішний квітучий кущ або дерево рододендрон зацвітає у травні-червні, залежно від сорту, і квітне 2-3 тижні. Кольорова гама квітів вражає – можна посадити рослини, які зацвітуть білим, червоним, блакитним, рожевим та іншими відтінками. Кущ потрібно регулярно поливати, підживлювати, обрізувати. Рододендрон висаджують в саду окремо або у композиції з іншими кущами чи хвойними. Кущ красиво виглядатиме під стіною будинку, біля садової доріжки, на газоні.

5. Жасмин

Жасмин відомий своїми ніжними білими квітами та п’янким ароматом. Рослина любить тепло, тому краще висаджувати її у затишному, захищеному від вітру місці. Жасмин зацвітає у квітні і тішить цвітінням кілька тижнів. Існує близько 30 видів цієї рослини. У ландшафтному дизайні кущ висаджують на газоні окремо від інших рослин або комбінують з іншими у міксбордері. Сорти, які виростають до 2-3 метрів, використовують для формування живоплоту.

Обирайте, яку з цих рослин посадити у саду, або скомбінуйте кілька і насолоджуйтесь неймовірним цвітінням!

Система Orphus