Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Термін придатності косметики: 5 ознак того, що її час викидати

Як би ми не любили нашу туш або помаду, прийде час з ними попрощатися, адже косметика теж має термін придатності. На жаль, він не завжди збігається з тим, наскільки вам може вистачити макіяж-засоби.

Ніщо не вічне під місяцем. Ваша вірна помада, щаслива туш, улюбленець-бронзер нагородили легким сверблячкою або висипом? Це може означати, що вони перейшли на «темну сторону». Термін придатності косметики не завжди збігається з реальним терміном її експлуатації. Ми можемо користуватися однією палеткой тіней роками, хоча по факту її вже давно пора викидати, повідомляє bhub.com.ua.

Другий момент – термін придатності косметики після відкриття може не збігатися з тим, як довго ви її можете використовувати. Як би це сумно для нас не звучало, але макіяж-засоби можуть зіпсуватися набагато швидше. Наприклад, якщо ви неправильно зберігайте косметику. Або ж у разі, якщо в неї потрапили бактерії.

Якщо ви не знаєте, коли варто прощатися з улюбленими макіяж-продуктами, ось кілька ознак того, що косметику пора викидати.

Термін придатності косметики після розтину вказується на упаковці. Це маленькі символи із зображенням баночки з кришкою і написом 6М, 12М або 24М (М – місяць). Вони означають, що засіб можна безпечно використовувати саме цей відрізок часу після розтину. Термін придатності ─ дата, до якої косметику слід використовувати, зображується на упаковці символом пісочного годинника.

Якщо з якоїсь причини символ терміну придатності з косметики стерся, пропонуємо пам’ятку, як довго ви можете використовувати ті чи інші б’юті-продукти:

лайнери, підводки, рідкі та кремові тіні для повік ─ 3-4 місяці;
туші для вій ─ 3-6 місяців;
тональні засоби, консілери, коректори, кремові хайлайтери і бронзери ─ 12 місяців;
сухі тіні, рум’яна, бронзери, хайлайтери і пудри ─ 24 місяці;
помади, олівці і блиски для губ ─ 24 місяці.

Косметика змінила колір або початку розшаровуватися

Коли косметичний продукт змінює колір або починає розшаровуватися, пора його викидати. Ніколи не використовуйте свою косметику, якщо вона змінила колір, так як це ознака того, що засіб почало руйнуватися під дією зовнішніх факторів (бактерії, сонячні промені і т.д.). Розшарування в б’юті-продуктах також говорить про те, що відбулася зміна хімічного складу макіяжу. Такий засіб пора викидати.

Ваші очі сверблять

Свербіж повік – перша ознака того, що у вас інфекція очей. Якщо ви заразилися болючим кон’юнктивітом, вам дійсно потрібно подумати про те, що ви наносите на очі. Часто причиною інфекцій очей є прострочена або зіпсована косметика. Бактерії можуть потрапити в туш, тіні або підводку. Накопичуючись в них, вони можуть викликати проблеми з очима. Найкраще викинути все олівці і туші для очей, якщо не знаєте, який продукт став причиною інфекції.

Косметика змінила запах

Неприємний запах ─ незаперечний ознака того, що косметику пора викидати. Найчастіше це відбувається з тональними засобами, блискітками і тушами при неправильному зберіганні. Поганий запах свідчить про те, що засіб змінило хімічний склад. Це може відбуватися через потрапили туди бактерій або через те, що ви зберігали макіяж-продукт в неправильному місці. Тримайте косметику в темних, сухих місцях, куди не потрапляє сонячне світло ─ ультрафіолетові промені прискорюють процес закінчення терміну придатності косметики.

Засіб стало липким або в’язким

Більшою мірою це стосується блисків для губ. Будь-який засіб, яке стало більш густим, липким або показує ознаки зміни кольору, має зникнути з косметички. Не потрібно намагатися перемішати продукт всередині туби, щоб знову зробити колір однорідним, просто викидайте.

фото ілюстраційне

Система Orphus