Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Створюватимуть новий туристичний об’єкт: Гадяцькій ОТГ передали садибу, що належала сестрі Панаса Мирного

21 липня міський голова Гадяча Володимир Нестеренко та  земляк Дмитро Цимиренко Дмитро, який є далеким родичем сестри письменника Панаса Мирного, підписали договір про безкоштовну передачу Гадяцькій ОТГ садиби по провулку Гончарному в Гадячі, що належала сестрі Панаса Мирного і має історичну та архітектурну цінність.

Підписання цього договору стало гідним дарунком, який співпав з 170-ю річницею від дня народження  славетних земляків Олени Пчілки та Панаса Мирного, 150-річчя  Лесі Українки і 180-річчя Михайла Драгоманова. повідомляють у Гадяцькій ОТГ. Договір укладено на умовах розміщення у вищевказаному будинку музею, в разі підтвердження та можливості віднесення його до пам’яток культури України, без права відчудження відповідної пам’ятки культури.

Відповідно до Програми відродження місцевої історико-культурної спадщини, міська рада зобов’язується забезпечити фінансування необхідних ремонтних робіт та історичної реконструкції садиби.

У перспективі планується відтворити дану територію максимально наближеною до тих часів, коли вона належала родині Панаса Мирного, пов’язавши з родиною Драгоманових – Косачів, що жили по сусідству. Буде створено цікавий туристичний об’єкт з сучасною та зручною інфраструктурою для жителів і гостей міста. Тут проводитимуться екскурсії-подорожі на гостину до славних земляків, проходитимуть театралізовані історичні перфоманси, літературні читання, конкурси та майстер-класи, вечори-зустрічі і засідання літоб’єднань, інтерактивні музейні екскурсії.

поширити новину: