Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Столичні архітектори оглянули історичні об’єкти старого Пирятина

Триває робота в рамках Програми збереження культурної спадщини Пирятинської ОТГ.

На запрошення Ольги Герасим’юк до Пирятина приїхали з Києва архітектор-реставратор Аліна Мигидюк та експерт із технічного обстеження будівель та споруд Юрій Павленко. Спочатку фахівці зустрілися із міським головою Олексієм Рябоконем та працівниками міської ради.

Потім робоча група виїхала на історично привабливі об’єкти. Господарська бідівля Пирятинськох загальноосвітньої школи №4 давно приваблює краєзнавців, були пропозиції розширення краєзнавчого музею або ж створення картинної галереї в цій будівлі. Проте потрібен експертний висновок, чи придатна вона для використання.

Начальник відділу культури і туризму міської ради Олена Гуленко провела екскурсію значними історичними будівлями міста. Пані Аліна Мигидюк зокрема відзначила будівлі жіночої гімназії (зараз школа №4), Державного казначейства (зараз Укрпошта), магазину швейних машинок (зараз Пирятинська міська рада), будинку архітектора Хітріна, водонапірної вежі залізничного вокзалу як ті, що мають цікаву та цінну архітектуру і першочергово мають бути збережені.

“Виготовлення облікової документації, паспорту культурного об’єкта – справа кропітка і недешева, але починати цю роботу потрібно, щоб місто не залишилося безликим, щоб у наших нащадків було міцне коріння. Отож, цю роботу заплановано відділом культури і туризму у співпраці з краєзнавчим музеєм, громадою та столичними партнерами. Пропонуємо пирятинцям бути активнішими у цьому питаннні!” – закликають у Пирятинській міській раді.

поширити новину: