Ви тут:
Суспільство Україна 

США можуть виділити Україні $300 млн військової допомоги: в Москві пригрозили «офіційно» підтримати бойовиків

У Сенат США внесли законопроект про партнерство з Україною у сфері безпеки, який, зокрема, передбачає до 300 мільйонів доларів військової допомоги Україні на рік. Російський депутат вже пригрозив у відповідь «офіційними» поставками зброї бойовикам «ДНР» і «ЛНР».

Про це повідомляє Hromadske.ua.

Документ внесла група сенаторів з обох партій.

Республіканець Джим Ріш нагадав про анексію Криму та війну на Донбасі, яку розв’язала Росія.

«Попри ці проблеми, Україна виступає оплотом проти негативного впливу Росії в Європі та надійним партнером США», — наголосив він.

«Через шість років після вторгнення Росії Україна залишається під щоденним тиском на землі, у морі та в кіберпросторі. Українські військові мужньо та самовіддано борються з російськими силами, які намагаються порушити суверенітет України та підірвати міжнародний порядок», — сказав демократ Боб Менендез.

Цей законопроект викликав вкрай бурхливу реакцію у російського депутата Держдуми Леоніда Калашникова, який очолює комітет у справах СНД.

«Я вважаю, що виділення 300 млн доларів на військову допомогу Україні, навпаки, відчиняє нам двері, щоби допомогти людям, по яких вони хочуть з цієї зброї стріляти — «ДНР» і «ЛНР». У таких умовах ми також маємо право поставляти зброю в ці республіки офіційно», — сказав він.

Зазначимо, що звучить це як обмовка по Фрейду, мовляв, ми поставляємо зброю неофіційно, а тепер зможемо робити це офіційно.

Водночас слід зауважити, що поки це лише позиція окремого депутата.

Чи слід очікувати на цю допомогу від США?

Шанси на ухвалення цього законопроекту дуже хороші, бо його підтримують як демократи, так і республіканці, а президенту Трампу не до цього, бо в нього скоро вибори, пояснює  директор Центру міжнародних досліджень Одеського національного університету імені І. Мечникова Володимир Дубовик.

Однак особливих змін, крім збільшення розміру допомоги, закон не дасть, хоча у ньому є ще один пункт — призначення посланника США з питань «Нормандського формату».

«В Україні зокрема давно говорили, що для США було помилкою від нього («Нормандського формату» — ред.) свого часу відсторонюватися», — нагадує експерт.

Таку реакцію в Росії Дубовик пояснює останніми спробами України змінити формат перемовин щодо Донбасу й таким чином тиснути на Москву. Остання, зі свого боку, також шукає приводи для тиску:

«Я думаю, це просто спроба Москви трохи пересмикнути гру й переформатувати процес, також показати, що це, мовляв, не ми винні, це Америка допомагає Україні воювати з мирними мешканцями Донбасу, а ми ж їх просто захищаємо. Тобто це звична для Росії суміш дипломатичної й політичної гри».

Ця думка фактично повторює позицію голови Офісу президента України Андрія Єрмака, який вбачає спроби тиску у листі з Кремля щодо переговорів по Донбасу.

«Більш того, Дубовик бачить плюси в офіційній допомозі Росії бойовикам (якщо вона буде), бо фактично ця допомога і так є, але в такому випадку це буде ще одним доказом агресії Росії», – йдеться у повідомленні.

Фото: Hromadske.ua

Система Orphus