Ви тут:
Р Суспільство 

Сонцезахисні окуляри Ray-Ban: історія та сучасність

Марка Ray-Ban постійно експериментує з матеріалами в пошуках більш легкої оправи та міцніших лінз. В асортименті бренду, який представлений на сайті raybanco.com.ua – сонцезахисні окуляри (в тому числі культові авіатори) і оправи для медичних окулярів.

Трохи історії

У 2012 році марка відзначала своє 75-річчя. З цього приводу була представлена спеціальна колекція з чотирьох моделей, створених на основі перших авіаторів зразка 1937 року. Дизайн оправи майже не змінився, на відміну від лінз: замість класичного скла зеленого кольору використовувалися фотохромні лінзи, що міняють ступінь затемнення в залежності від освітлення і температури.

Основні моделі

Серед основних моделей, обрати з яких можна на сайті https://raybanco.com.ua/kiev/b99-Clubmaster, варто відзначити такі:

1. Aviator. Перші авіатори були створені для американських льотчиків, щоб захистити від сонця, яке сліпило їм очі під час польоту. Оправа каплевидної форми була виготовлена з легкого металу, а зелене скло захищало очі, не погіршуючи видимість. У схожих авіаторів Ray Ban знімався Том Круз у фільмі «Кращий стрілець».

2. Shooter. Через рік після появи авіаторів марка випустила модель Shooter. Вона була представлена в двох варіантах лінз (зелені або блідо-жовті), що зберігають чіткість навіть в туманну погоду. Герой Джонні Деппа у фільмі «Страх і ненависть в Лас-Вегасі» носив саме Shooter.

3. Wayfarer. У 1952 році з’явилися перші окуляри в пластиковій оправі Wayfarer. Їх носили Одрі Хепберн в «Сніданку у Тіффані», Джеймс Дін у фільмі «Бунтар без причини», Том Круз у фільмі «Ризикований бізнес» і Роберт Паттінсон в «Сутінках».

4. Clubmaster. У 1947 році створили окуляри Browline, що отримала назву завдяки своїй формі (пластмасова частина комбінованої оправи повторювала лінію брів). Сучасну модель Clubmaster Ray-Ban випускає з 1986 року. У 1989 році компанія створила першу оправу, що складається, яка поміщалася в кишеню піджака. Такий механізм є сьогодні у Clubmaster і Wayfarer.

Спеціальні технології

Компанія приділяє увагу не тільки формі, а й інноваційним розробкам. Наприклад, оправи для медичних окулярів виробляють зі сплаву металів, який може гнутися і відновлювати форму, а завдяки використанню титану в його складі оправа стає більш міцною і легкою. Щоб зменшити вагу завушників і зробити їх максимально тонкими, використовується технологія з’єднання семи шарів пластика. Компанія також розробила унікальний шарнірний механізм, який проводиться без гвинтів і спайки.

Система Orphus