Ви тут:
Суспільство Україна 

Склали присягу понад 200 нових суддів, які працюватимуть у місцевих судах України

У своїй щоденній роботі судді мають бути об’єктивними, незалежними та чесними. Про це заявив Володимир Зеленський під час урочистої церемонії складення присяги суддями, призначеними на посади.

Про це повідомили в Офісі Президента.

«Незалежність, об’єктивність, чесність і непідкупність, дотримання етичних норм, рівне ставлення до всіх сторін судового засідання, компетентність і старанність – вірю, що ці Бангалорські принципи поведінки суддів будуть головними та невід’ємними умовами вашої щоденної дуже важливої, складної роботи», – наголосив Володимир Зеленський.

Президент зазначив, що попереду складний виклик – відновлення довіри громадян до судової системи, забезпечення права кожної людини на справедливий суд відповідно до європейських і міжнародних стандартів.

«Важливо усвідомлювати, що в більшості випадків суд не лише розв’язує юридичний спір, а й вирішує подальшу долю людини. Тому суспільство та держава очікують, що кожне ваше рішення буде виваженим, справедливим і законним. Я впевнений, що завдяки цьому ви зможете найважливіше – змінити ставлення суспільства, ставлення громадян до слова «суддя». І воно завжди викликатиме в людей тільки дві емоції – це довіра та повага», – сказав Президент.

Роботу відновлюють суди, які тривалий час не могли працювати належним чином через відсутність суддів. Зеленський нагадав, що вперше з 2016 року у місцевих загальних судах вершитимуть правосуддя понад 200 нових суддів.

«Це молоді успішні люди, які мають сучасні погляди, але разом з тим – немалий професійний досвід. Ви пройшли довгу, нелегку дорогу до сьогоднішнього дня», – зауважив він.

Фото: Офіс Президента

Система Orphus