Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Сільська старовина ожила на світлинах рашівського фотографа Миколи Галушки

18 липня в селі Рашівка Полтавської області відкрилася безкоштовна фотовиставка, присвячена творчості самобутнього митця.

Рашівським активістам вдалося знайти близько тисячі фотографій сільського фотографа Миколи Галушки та його учнів.

“Така виставка – це можливість привернути увагу не лише молоді до творчого здобутку земляка, але й людей похилого віку, які впізнають на фото свою юність, – розповіла співавторка виставки, бібліотекарка Вікторія Треба. – Любов до фотографування передалася мені від батька, який був учнем Миколи Федоровича. Я також відвідувала фотогурток, тому з великим натхненням працювала над зібранням колекції”.

На сторінках фотоальбомів світлини, що ілюструють життя села Рашівка середини ХХ-го століття. Найдавніший альбом датується 1948-м роком. Велика частина колекції присвячена Рашівській школі, яка є однією з найстаріших на Гадячині. Також багато фото, які показують, чим жили селяни, їхні будні і свята, побут та пишну природу Полтавщини.

Кілька альбомів висвітлюють творчість юних фотолюбителів – учнів Миколи Галушки. Фотогурток під його керівництвом діяв у Рашівці з 1950-х до кінця 1980-х років. Учні фотогуртка вивчали композицію, перспективу, закони світло-тіні, тому на сторінках альбомів їхні роботи – портрети, пейзажі і, навіть, натюрморти.

Також вдалося зібрати колекцію раритетної фототехніки, яку раніше використовували для фотографування. Організатори виставки заявляють, що вся колекція знаходиться у вільному доступі в Рашівській сільській бібліотеці. Також фотографії доступні онлайн в інстаграм-акаунті @galushka_photos.

Це вже друга виставка в Рашівці, присвячена Миколі Галушці, вона діє безтерміново в приміщенні сільської бібліотеки. Виставка проходить з дотриманням усіх карантинних вимог.

Система Orphus