Ви тут:
Відео Суспільство ТОП-новина Україна 

Шість років тому російські окупанти збили рейс МН-17

Сьогодні, 17 липня 2020 року, шоста річниця авіаційної катастрофи пасажирського літака рейсу МН-17 компанії “Малайзійські авіалінії”, що прямував за маршрутом Амстердам – ​​Куала-Лумпур.

Повідомляє Цензор.НЕТ.

Відео UA:Перший

Літак було збито російськими окупаційними військами в районі Тореза Донецької області в зоні військових дій на Сході України. За кількістю жертв ця катастрофа стала найбільшою в історії України. На борту лайнера перебувало 192 громадянина Нідерландів (один з них мав подвійне громадянство Нідерланди/США), 44 – Малайзії (включно з 15 членами екіпажу і двома немовлятами), 27 – Австралії, 12 – Індонезії (серед них одна дитина), 10 – Великої Британії (один з них мав подвійне громадянство Велика Британія/ПАР), 4 – Німеччини, 4 – Бельгії, 3 – Філіппін, 1 – Канади та 1 – Нової Зеландії.

Прокуратури Нідерландів та Австралії підготували вельми переконливу доказову базу. Зокрема, було встановлено, що елементи, які вразили “Боїнг”, точно збігаються з начинкою бойової частини саме новітньої російської зенітної ракети “БУК-М1-2”. Комплекс “БУК-М-1-2” був розроблений у 1997 році, поставлений на озброєння ЗС РФ у 1998-му і ніколи не поставлявся в Україну. Також незалежні експерти з Німеччини, Англії та Польщі, вивчили фрагменти уламків і склали свою думку: це частини російської ракети “БУК”. Сучасна хімічна експертиза абсолютно точно встановила склад металу, виявила частки матеріалу обшивки і скла саме збитого лайнера, які пробивали ці елементи, перш ніж уразити людей.

19 червня 2019 року Спільна слідча група (Joint Investigation Team, JIT) назвала імена чотирьох підозрюваних, які вважаються причетними до транспортування і бойового застосування ракетного комплексу “Бук”, яким було збито літак рейсу МН17. Троє із них – росіяни. Це колишній офіцер ФСБ, так званий колишній міністр оборони “ДНР” Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на час знищення літака полковник ГРУ ГШ Збройних сил РФ, глава “ГРУ ДНР” Сергій Дубинський і підполковник спецназу ГРУ Олег Пулатов, на той час – заступник голови “розвідувальної служби ДНР”. Четвертий – українець Леонід Харченко, який воював на боці “ДНР”. Всіх їх було оголошено в міжнародний розшук.

В Амстердамі 8 березня 2020 року узгоджено і затверджено оновлений список членів JIT від України. Від Офісу генерального прокурора в JIT увійшли чотири представники. Групу очолив заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов, який на центральному рівні координує роботу з розслідування міжнародних злочинів.

9 березня 2020 року почалось засідання суду у справі МН17. На засідання не з’явився жоден із підозрюваних. Однак прокурор Фердінандуссе повідомив, що фізична відсутність обвинувачених у залі суду або їхня відмова брати участь у судовому процесі не завадить встановити правду в справі MH17 і винести справедливий вирок.

За його словами, четверо підозрюваних зіграли ключову координуючу роль у транспортуванні, установці “Бука” і вивезенні його назад у Росію. Таким чином вони були настільки втягнуті в процес ураження літака ракетою, що фактично несуть за це відповідальність.

Наприкінці березня 2020 року суд у справі про збитий МН17 дозволив захисту одного з чотирьох обвинувачених – Олега Пулатова – вивчити матеріали справи з тим, щоб підготувати свою позицію до засідання, призначеного на 8 червня, а представникам рідних загиблих – обмежений доступ до офіційних матеріалів справи.

Суд розпочав розгляд справи за розкладом.

“На засіданні 26 червня нідерландські прокурори відкинули звинувачення адвокатів підполковника ГРУ Росії Олега Пулатова. Вони вважають безпідставними заяви, що розслідування незавершене, зокрема, не розглянуто “сценарій військового літака”, який нібито міг збити МН17. 10 липня 2020 р. стало відомо, що Нідерланди подають позов проти Росії до Європейського суду з прав людини у зв’язку зі збитим над Донбасом літаком рейсу МН17″, – йдеться у повідомленні.

Фото: Цензор.НЕТ

Система Orphus