Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Що варто знати про укладання договору на полив присадибної ділянки, – Полтававодоканал

Скільки триває поливний сезон, як розрахувати поливну площу, для чого потрібно укласти договір на полив присадибної ділянки, чому влітку знижується тиск води та як опади впливають на оплату за полив. Про все це розповіла начальниця служби обліку і реалізації КП ПОР «Полтававодоканал» Любов Войтенко.

Коли починається поливний сезон «Полтававодоканалу»?

У нас поливний сезон триває чотири місяці: з 1 травня до 31 серпня. До початку поливного сезону власники приватних будинків, які користуються питною водою з централізованих мереж водопостачання за нормами споживання, повинні укласти договір з підприємством «Полтававодоканал» на полив присадибної ділянки.

Для чого потрібно укладати договір?

Затверджені нормативи питного водопостачання не враховують додаткові витрати води на полив присадибних ділянок. Якщо абоненти не звернулись до нас і не уклали договір, а їх домоволодіння не обладнане лічильником в точці приєднання до наших мереж, таке водокористування вважається самовільним та безобліковим.

Донарахування по присадибній ділянці за безоблікове споживання води можуть виявитися суттєвими. Тому краще самим звернутися на підприємство.

Яким нормативним актом регулюються питання оплати за полив присадибних ділянок?

Відповідно до «Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України», затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 р. №190, плата за воду, яка використовується для поливу присадибних ділянок, зелених насаджень та газонів, здійснюється споживачами відповідно до показників приладів обліку або норм водоспоживання. Норми встановлюються у відповідності до ДБН.

Як визначається розмір поливної площі?

При споживанні води на полив без лічильника абонент зобов’язаний вказати в договорі площу присадибної ділянки, згідно з техпаспортом на домоволодіння, розміри зелених насаджень та площ поливних ділянок. Якщо відповідних документів у споживача немає, він повинен спільно з представником водоканалу обміряти поливні площі та скласти відповідний акт.

Вартість поливу 1 квадратного метра зелених насаджень за поливний сезон 2020 року складає 9,88 грн.

Які домоволодіння перевірятимуть працівники водоканалу?

У Полтаві на зараз нараховується близько 3200 приватних домоволодінь, у яких відсутній лічильник води. Їх і перевірять у першу чергу. Потім будуть обстежені домоволодіння, в яких лічильники встановлено в приміщенні, а не в точці приєднання до магістралі водоканалу.

Виявляє порушників водоспоживання у приватному секторі бригади інспекторів по контролю за водокористуванням шляхом обстеження. Зазначу, що на цей період для наших контролерів та працівників інспекції змінено графік роботи. Для зручності інспектування, вони можуть працювати у вихідні та вечірній час.

Що роблять у разі виявлення безоблікового використання води?

Якщо ми виявляємо безоблікове використання води для поливу присадибних ділянок, то проводимо донарахування за весь поливний сезон, відповідно до технічного паспорта. Тому краще споживачам звертатися самим, аби в заяві на укладення договору вказати фактичну площу поливної ділянки, бо за технічним паспортом вона може бути значно більшою.

Чи збільшується обсяг подачі води влітку?

Так, значно. У середньому на 10 тисяч кубічних метрів в спекотні дні зростає подача води в місто. При цьому споживачі у приватному секторі скаржаться на нестачу тиску води. Якщо одні рахують воду, яку вони споживають, то інші її споживають необмежено і безобліково. У разі зниження тиску води варто зателефонувати до диспетчерської служби КП ПОР «Полтававодоканал». За адресою виїжджає комісія, яка перевірить домогосподарства та виявить причину: чи це витік води чи це хтось безобліково використовує воду.

Чи може велика кількість опадів сприяти зниженню оплати за полив?

Так, на нашому підприємстві ми беремо до уваги дані Укргідрометцентру щодо дощових днів. Ми підписали з ними договір і вже багато років користуємося цими даними. Тож за дні, коли були хоч і незначні опади, плата не нараховується. Наприклад, за травень 2020 року, з 31 календарних днів споживачам нараховано послугу поливу лише за 16.

Куди звертатися, щоб укласти договір та встановити прилад обліку?

Для укладення договору на полив присадибної ділянки необхідно звернутися із заявою в службу обліку та реалізації води (вул. Спаська, 9). При собі мати паспорт громадянина (власника приміщення), ідентифікаційний код.

Договір щодо поливних площ не потрібно укладати щорічно. Він подовжується автоматично, якщо не відбулося змін щодо поливної площі.

поширити новину: