Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Що робити пацієнту з симптомами COVID-19, який не має декларації з лікарем: пояснення НСЗУ

Стандартна порада пацієнтам, які відчувають симптоми COVID-19 – телефонувати сімейному лікарю, з яким укладена декларація. Сімейний лікар підкаже, що робити, і за необхідності викличе до вас мобільну бригаду для тестування.

“За відсутності сімейного лікаря слід звернутися до регіональної чи національної гарячої лінії COVID-19: номер телефону гарячої лінії COVID-19 у вашій області шукайте за посиланням. За номером гарячої лінії пацієнтові підкажуть, як діяти далі, за необхідності викличуть мобільну бригаду для проведення тестування на коронавірусну хворобу”, – рекомендують у НСЗУ.

Якщо у вас немає сімейного лікаря і з’явилися такі симптоми, як кашель, утруднене дихання, підвищена температура, то радимо діяти так:

1️. Телефонуйте 103. Диспетчер екстреної медичної допомоги опитає вас і визначить, чи повинна їхати до вас бригада ЕМД. Нагадаємо, що екстрена медична допомога виїжджає на виклик лише у тих випадках, коли існує пряма загроза життю та здоров’ю людини.

Читайте також: Коронавірус в Україні: як вберегти себе та рідних

2️. Якщо є покази до виїзду бригади (температура вище 38 градусів, яка не збивається, утруднене дихання), вона прибуває у засобах індивідуального захисту, проводить обстеження та визначає необхідність госпіталізації. За необхідності пацієнта везуть у лікарню, яку визначено опорною для госпіталізації пацієнтів з COVID-19.

Нагадуємо, екстрена медична допомога в Україні безоплатна для всіх, незалежно від наявності декларації з лікарем.

3️. Якщо показів до госпіталізації немає, пацієнтам дають поради щодо самоізоляції.

Читайте також: Як правильно оформити декларацію з лікарем: покрокова інструкція

У випадку, якщо за якихось обставин вам не допомогли за номером регіональної гарячої лінії або за номером 103, звертайтесь на урядові та відомчі гарячі лінії:

✔️ гаряча лінія Центру громадського здоров’я МОЗ: 0 800 505 840
✔️ гаряча лінія Міністерства охорони здоров’я України: 0 800 505 201
✔️ автовідповідач Урядового контактного центру: 1545.

Людині із симптомами не треба самостійно йти в лікарню чи проходити тест на COVID-19 – рішення про необхідність тестування приймає лікар. Задля власної безпеки та безпеки оточуючих радимо вирішувати ці питання дистанційно.

Система Orphus