Ви тут:
PROвсе здоров’я Суспільство 

Що робити коли вжалила медуза: поради

На узбережжі Приморська та Бердянська води Азовського моря викинули сотні медуз. Для того, щоб не постраждати від жала медуз, місцеві не радять підходити до моря близько. Втім, виникла ще одна проблема – морських мешканців помітили й у річці Дніпро.

Опік від жала чорноморської та середземноморської медузи не є небезпечним для життя людини, але ігнорувати його не можна, повідомляє 24 канал.

Перша допомога, коли ужалила медуза

  • Якщо ви відчули, що вас ужалила медуза – промийте опік морською або солоною водою, після чого спробуйте видалити частинки пекучих ниток медузи.
  • Пийте багато води.
  • За допомогою соку лимона можна нейтралізувати отруту – просто вичавіть його на обпечене місце. Також місце опіку можна промити розчином харчової соди або 5% розчином оцту. Втім, найкраще придбати спеціальний гель з гідрокортизоном в аптеці.
  • Якщо людина схильна до алергії, то їй потрібно прийняти антигістамінний препарат.
  • Якщо біль від жала дуже сильний – прийміть знеболювальне. Звичайний холодний компрес теж допоможе послабити біль.

Дуже важливо знати, що опік не можна промивати прісною водою, адже це пришвидшить поширення отрути в організмі. Також не можна торкатися місця ураження голими руками – є ризик, що отрута потрапить на руки.

Не бажано протирати місце опіку зеленкою, йодом чи спиртовим розчином, а також вживати алкоголь – це лише погіршить стан потерпілого.

Якщо опік від контакту з медузою не проходить не приходить, то краще звернутись до лікаря. Також у медзаклад треба йти, коли після опіку у людини виникає запаморочення, втрата свідомості, проблеми з диханням чи біль у грудях.

Довідково. Після того, як медуза вжалить більшість людей відчувають печію та біль, в деяких випадках болить так сильно, що це навіть може викликати больовий шок. Також інколи постраждала людина може відчувати нудоту, головний біль, судоми тощо. Також трапляються випадки, що після укусу у постраждалого може з’явитися стійка алергія на морепродукти.

Найбільша небезпека від жала медуз є для немовлят, яким ще нема 3 років. Від контакту з медузою у маленької дитини можуть виникнути набряки, судоми і навіть смерть.

Система Orphus