Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Результати ЗНО: 23 тисячі випускників не знають української мови та історії

В Українському центрі оцінювання якості освіти розповіли, що пороговий бал з української мови і літератури та історії не подолали 8, 32% учасників ЗНО.

Зовнішнє незалежне оцінювання показало, що близько 23 000 випускників серед тих, хто складав іспити, провалили тести з української мови та літератури, а також тест з історії України. Це майже 10% абітурієнтів, пише портал “Всеосвіта”.

ЗНО з української мови та літератури проходило 30 червня 2020 року і стало найбільш чисельним тестуванням. Участь у ньому взяли 275 тисяч дітей. Іспит є єдиним обов’язковим тестом для всіх вступників. Максимальна рейтингова оцінка, яку можна отримати з цього предмету – 104 бали. При цьому 22 бали є пороговим балом.

Якщо випускник набрав 21 бал, вважається, що він вже не склав ЗНО з української.

Ось цей поріг не подолали 8,32% учасників тестів, розповіли в Українському центрі оцінювання якості освіти. Тобто близько 23 000 дітей з 275 000 не склали тест з української мови та літератури.

Для чого встановлюють поріг “склав/не склав”? Як пояснюють експерти центру, цей поріг має подолати найменш підготовлений вступник, який має право вступати до вищого навчального закладу України.

Схожі результати з історії України. Його не склали 13,19% випускників зі 178 714, які взяли участь у тестуванні. Максимально з цього предмету можна було отримати 94 бали. Пороговий бал з історії України був 25. Ці 25 балів не набрали 13,19% абітурієнтів, тобто близько 23 тисяч дітей.

Особи, які здобували середню освіту мовою, що не належить до слов’янської групи мов, або мовою корінних народів, мають менший пороговий бал. Він становить 15 балів.

Перейти до вмісту