Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Реформування закладів освіти та реставрація філармонії: засідання комісії облради з питань освіти, науки та культури

У Полтавській облраді під головуванням Сергія Шевчука відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури. У ній взяли участь заступник голови облради Анатолій Ханко, перший заступник голови ОДА Дмитро Лунін, Директор департаменту освіти і науки ОДА Віта Ковальська, в.о. директора Департаменту культури і туризму Інна Шерстюк.

Відповідно до порядку денного, комісія розглянула Порядок використання коштів, передбачених у обласному бюджеті для реалізації заходів напряму 6 розділу 4 та напряму 7 розділу 4 програми «Опікуємося освітою» на 2017 – 2020 роки.

Також заслухали інформацію Віти Ковальської про мережу закладів освіти обласного підпорядкування та напрями її удосконалення.
На засіданні погодили кандидатури для відзначення щорічною Премією та для нагородження Грамотою Верховної Ради України.

 

 

У додаткових питаннях розглянули лист Комунального закладу “Полтавська обласна філармонія” щодо подальшого проведення реставраційних робіт будівлі закладу. Директор філармонії Олег Тищик розповів про ситуацію, що склалася:

“Наша філармонія – класичний довгобуд, і якщо раніше ми мали надії на продовження реставрації, то цього року їх втратили. У нас виникає нездорова атмосфера в колективі. Ми єдина філармонія в Україні, яка працює в таких умовах, ми роздрібнені. За частину приміщення, яку ми орендуємо і відшкодовуємо комунальні платежі симфонічному оркестру, ми повинні сплачувати. Рахунки приходять, а концертів немає. Виросло вже покоління, яке не знає, де знаходиться філармонія, щороку ми втрачаємо частину аудиторії”.

 

 

“Питання реставрації філармонії як пам’ятки дає нам деякі бонуси. Ми подали на розгляд її Державного агентства з питань туризму як “туристичний магніт”, чекаємо результату до кінця серпня. Також близько тижня тому була ініціатива Міністерства культури про визначення 100 об’єктів пам’яток. які потребують реставрації – це був перший об’єкт, який ми подали”, – зазначила Інна Шерстюк.

Комісія вирішила звернутися до ОДА, щоб врахувати потреби філармонії при розрахуванні змін до бюджету.

Система Orphus