Ви тут:
децентралізація Суспільство Україна 

Реформа децентралізації відбувається швидше, ніж змінюється законодавство, – Мінрегіон

Про це Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов повідомив під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом ФРН в Україні Анки Фельдгузен.

За словами Міністра, Україна сьогодні переживає найбільші та найстрімкіші перетворення за всю історію свого існування, навіть попри коронакризу.

«Уряд вже затвердив 24 перспективні плани на рівні громад, визначили адміністративні центри, зараз в фінальній стадії визначення районів. Цього тижня відбудеться фінальне засідання з профільним комітетом ВРУ щодо областей, по яких існують певні розбіжності. Впевнений, компроміс буде знайдено і в нас буде база для проведення чергових місцевих виборів у жовтні», – повідомив він.

Щодо змін до Основного Закону в частині децентралізації Міністр зазначив, що реформа відбувається швидше, ніж змінюється законодавство. Очікується, що зміни до Конституції будуть внесені на початку 2021 року.

«Місцеві вибори в жовтні відбуватимуться на новій територіальній основі за чинною Конституцією, тож ми передбачаємо певний перехідний період для запуску нової системи територіальної організації влади», – наголосив Олексій Чернишов.

У свою чергу Анка Фельдгузен зазначила, що Німеччина уважно стежить за процесом реформи в Україні, адже у цей процес вкладено багато часу, ресурсів та зусиль і що «успішна реалізація реформи децентралізації повністю змінить Україну, яка стане більш європейською».

поширити новину: