Ви тут:
Суспільство Україна 

Пропозицій щодо роботи за кордоном для українців значно побільшало

За останній місяць на 20% зросли пропозиції по роботі за кордоном для українців. У топі країн – Польща, Чехія та Німеччина.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот.

Українцям все частіше пропонують роботу за кордоном. На початку літа на сайті Jooble було зафіксовано 6,7 тисяч вакансій, пов’язаних з працевлаштуванням в інших країнах. З цього часу кількість таких вакансій зросла і зараз становить майже 8 тисяч.

За інформацією сайта Jooble, у топ-3 закордонних робочих напрямків залишаються Польща (5 526 запитів), Чехія (254) та Німеччина (204).

«За даними Держстату, 42,7% українців заробляють близько 200 доларів без урахування податків. Мінімальна зарплата у Польщі — 600 євро. Лише у 2019 році трудові мігранти перерахували в Україну близько 12 мільярдів доларів. Тож така динаміка цілком зрозуміла: люди їдуть за кордон, аби забезпечити себе та свої родини», — коментує Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.

«Варто розуміти, що, за даними соціологічних опитувань, лише 2,5% українців шукають роботу за кордоном через інтернет — більшість потрапляє в Польшу за рекомендаціями друзів та знайомих (69,5%)», додає він.

Під час карантину ми щотижнево відстежуємо динаміку запитів українців з пошуку роботи.

фото ілюстраційне

Система Orphus