Ви тут:
Суспільство 

Про виплати допомоги ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань розповіли полтавські юристи

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 112 від 19.02.2020 року Уряд встановив забезпечення виплат разової грошової допомоги в 2020 році особам на яких поширюється дія Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань».

Про особливості виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» розповіли у Полтавському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Так в цьому році виплати разової грошової допомоги до 5 травня становлять:
• особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
I групи – 4120 гривень;
II групи – 3640 гривень;
III групи – 3160 гривень;
• учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, – 1390 гривень;
• особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 4120 гривень;
• членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, — 900 гривень;
• учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 570 гривень;
Дана грошова допомога здійснюється відповідно Міністерством соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій, які розподіляють їх між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, тобто районні органи соціального захисту населення, центрами по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.

Виплата повинна здійснюватися автоматично шляхом перерахування відповідних коштів через відділення зв’язку або установи банків на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії, чи на спеціальні рахунки військових частин, установ, організацій за місцем служби.

В разі не отримання такої грошової допомоги, зокрема ті, що набули згідно із статтями 6, 7, 9, 10 і 11 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» відповідний статус до 5 травня 2020 р. включно, мають право звернутися за нею до районного органу соціального захисту населення за місцем реєстрації та отримати її до 30 вересня 2020 року.

За консультацією звертатися до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40 або за телефоном (0532)56-02-88.

Правову консультацію можна також отримати:
• зателефонувавши на безкоштовний номер системи БПД
0 800-213-103
• поставивши запитання в месенджер ФБ-сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/
• поставивши запитання на Інстаграм-сторінці системи БПД https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk
• прочитавши правову інформацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid та обговоривши її у нашому чаті – https://t.me/ualegalaidchat
• скориставшись правничою вікіпедієюWikiLegalAid – https://wiki.legalaid.gov.ua

Перейти до вмісту