Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Про право на пільгову пенсію для мулярів розповіли в Держпраці Полтавщини

Згідно зі ст.114 Закону України «Про загальообов’язкове державне пенсійне страхування» право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць.

Щодо права на пенсію за віком на пільгових умовах робітників за професією муляр розповів головний державний інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Гаркава Н.В.

Тобто підставою для призначення пенсії за віком на пільгових умовах є не тільки наявність професії (посади )та виробництва в конкретному Списку, а й підтвердження відповідних умов праці працівника за результатами атестації впродовж повного робочого дня (не менш ніж 80% установленої тривалості для даної категорії працівників). Відсутність хоча б однією з цих умов не дає права працівникові на таку пенсію.

Згідно з розділом XXVII «Будівництво» Списку №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 р. №461, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають муляри, зайняті в бригадах мулярів і в спеціалізованих ланках мулярів комплексних бригад.

Отже, право на пенсію за віком на пільгових умовах за цією позицією мають муляри, якщо вони повний робочий день зайняті в бригадах мулярів і в спеціалізованих ланках мулярів комплексних бригад та в разі підтвердження відповідного права за результатами атестації.

Якщо працівникові підтверджено право на пенсію за віком на пільгових умовах, у трудовій книжці робиться відповідний запис (пункт 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників) та додається витяг з наказу про результати атестації (пункт 9 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці).

фото ілюстраційне

Система Orphus