Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Про посилення карантину на Полтавщині не йдеться, але ми готуємось до погіршення ситуації, – Олег Синєгубов

В Україні щодня фіксують високу кількість випадків захворювання на COVID-19. Станом на 3 липня — 876, на 2 липня — 889. На Полтавщині підтверджують один-два випадки за добу. За поточний тиждень в регіоні виявили 10 випадків, а за останній місяць — 50.

Читайте також: На Полтавщині за добу виявили два випадки COVID-19, продовжують лікуватись 35 людей

“Якщо ще два тижні тому у нас було всього хворих 9 людей, то зараз маємо 35 пацієнтів. Це свідчить про те, що люди розслабились, погодні умови створюють незручності під час носіння масок у місцях скупчення людей, громадському транспорті. Ми проводили спільні наради з правоохоронцями і зазначали, щоб вони були принциповими щодо притягнення до відповідальності тих людей, які порушуватимуть карантинні умови. Так само частіше перевірятимуть місця громадського харчування. Тобто: всі заклади, які повинні дотримуватись правил карантину, мають це робити. Лише в наших силах завершити історію з першою хвилею боротьби з коронавірусом”, – повідомив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

З початку карантину на Полтавщині вже зробили понад 12 тисяч ПЛР-тестів та понад 10 тисяч ІФА-тестувань.

Наразі Полтавська область відповідає критеріям для послаблення адаптивного карантину:

  • заповненість ліжок у лікарнях — 1,31%;
  • кількість тестувань на 100 тис. населення — 28,28%;
  • захворюваність за останні 7 днів на 100 тис. населення — 2,5%.

“Таким чином, Полтавщина відповідає всім критеріям щодо послаблення адаптивного карантину. Тому щодо посилення карантинних заходів в області не йдеться. Але ми продовжуємо готуватись до різних сценаріїв розвитку, в тому числі, і щодо погіршення ситуації. Ми до цього готові. Постійно проводимо комісії ТЕБ і НС”, – акцентував Олег Синєгубов.

Нагадаємо, днями карантинні заходи посилили у Києві та Львові.

На Полтавщині за кількістю виявлених випадків COVID-19 лідирують Полтава, Кременчук, Полтавський район та Кобеляки, зазначив Директор Департаменту охорони здоров′я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

“Більшість інфікованих є особами, які контактували з людьми з інших районів. Лише на 11-ти населених пунктах Полтавської області не було зафіксовано жодних випадків коронавірусної інфекції. На решті хоч один, але був виявлений. Наразі триває підготовка лікарень другої хвилі за дорученням Президента”, – розповів Віктор Лисак.

Нагадаємо, у МОЗ розповіли, як розгортатимуть лікарні другої хвилі для пацієнтів з COVID-19.

Система Orphus