Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство Україна 

Про надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19 розповіли у НСЗУ

Майже 2,5 млрд грн виплатила НСЗУ за надання медичними закладами допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього у квітні-червні.

Зокрема:

– 1 млрд 866 млн грн отримали медзаклади, які надають стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19, – на надання цих послуг НСЗУ законтрактувала 241 медзаклад;

– 481 млн грн отримали 25 центрів екстреної медичної допомоги;

– 101,7 млн грн отримали медзаклади, в яких працюють мобільні бригади, що виїжджають до людей з підозрою на COVID-19. На сьогодні контракти з НСЗУ за цим пакетом мають 929 медзакладів, в яких працює понад 1500 мобільних бригад;

– 48 млн грн отримали медзаклади, які надавали стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 у квітні, але не входили в перелік лікарень, визначених для госпіталізації – виплати від НСЗУ отримала 141 така лікарня.

Загалом за квітень-червень до медзакладів було госпіталізовано 18 724 пацієнти з коронавірусною інфекцією, з них 3 472 пацієнти отримали медичну допомогу в умовах інтенсивної терапії.

Читайте також: Що робити пацієнту з симптомами COVID-19, який не має декларації з лікарем: пояснення НСЗУ

В безоплатний пакет послуг з лікування пацієнтів з COVID-19 у медзакладах включено:

 тестування на COVID-19;
 лабораторні та інструментальні дослідження;
 меддопомога відповідно до галузевих стандартів;
 киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до ШВЛ або ЕКМО за необхідністю;
 медикаментозна терапія та знеболення за потреби;
 консультації лікарів інших спеціальностей.

В тариф на оплату послуг медзакладів, в яких працюють мобільні бригади, включено виїзд мобільної бригади до пацієнта з підозрою на СOVID-19, здійснення забору матеріалу для тестування на коронавірусну інфекцію методом ПЛР та доставка цього матеріалу в лабораторію.

Система Orphus