Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

Правоохоронці США пропонують винагороду до 2 млн доларів за інформацію про українських хакерів

Секретна служба США у партнерстві з Бюро Державного департаменту США з міжнародних питань у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків та правоохоронних питань (INL) оголосила винагороду в розмірі до 1 мільйона американських доларів за інформацію про кожну особу, що допоможе арештувати та засудити двох осіб, які переховуються від органів правосуддя і перебувають в міжнародному розшуку.

Про це повідомляють у Посольстві США в Україні.

Цей випадок є першим прикладом, коли урядове агентство, пропонуючи грошову винагороду, звертається за допомогою до світової громадськості. Ця винагорода пропонується у партнерстві з INL в рамках Програми Державного департаменту США з винагород за надання інформації про транснаціональну організовану злочинність (TOCRP). Особи, які хочуть допомогти в цьому розслідуванні Секретної служби США, можуть надіслати повідомлення електронною поштою на rewards@usss.dhs.gov або зв’язатися безпосередньо з місцевим офісом-представництвом Секретної Служби США.

“Координація дій та співпраця партнерів – наш найцінніший ресурс для слідчих-криміналістів”, – зазначив директор Секретної служби США Джеймс М. Мюррей.

“Вперше в історії агентства ми в змозі стратегічно використовувати ресурси по всьому світові, переслідуючи розшукуваного злочинця, якого звинувачують в експлуатації наших фінансових систем та маніпуляціях з ними. Я дякую Бюро Державного департаменту США з міжнародних питань у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків та правоохоронних питань за цю унікальну підтримку у визначенні цієї справи такою, що відповідає вимогам Програми Державного департаменту США з винагород за надання інформації про транснаціональну організовану злочинність”.

15 січня 2019 року велике федеральне журі (присяжних) в окрузі Нью-Джерсі звинуватило Артема Радченка та Олександра Єременка у змові з метою вчинення шахрайства з цінними паперами, у змові з метою шахрайства у використанні засобів зв’язку, у змові з метою кібершахрайства, і у шахрайстві з використанням засобів зв’язку та кібершахрайстві в обвинувальному акті за 16-тьма статтями.

Обвинувальний акт стверджує, що Радченко та Єременко зламали електронну систему збирання, аналізу та пошуку даних Комісії з цінних паперів і бірж США (EDGAR) і викрали тисячі тестових версій річних та квартальних звітів про прибутки, що містять конфіденційну, непублічну, фінансову інформацію. Обвинувачені та інші отримували таким чином прибуток, продаючи доступ до конфіденційної інформації в цих звітах і заробляючи на викраденій інформації до того, як вона розсилалась до інвесторів.

“Конгрес заснував програму TOCRP у 2013 році як інструмент розширення здатності уряду США до підриву і ліквідації серйозних транснаціональних злочинних організацій. За цією програмою, Державний секретар США має встановлені законом повноваження пропонувати винагороду за інформацію, що допоможе ліквідувати транснаціональні злочинні організації, арештувати та / або засудити членів та ватажків, які займаються своєю діяльністю в основному за межами США, і підірвати фінансові механізми, які підтримують ці мережі”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Посольство США в Україні

поширити новину: