Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Потреба Полтавщини у продовольчому зерні цьогоріч буде забезпечена, – Сергій Фролов

158 тисяч тонн зерна потрібно, щоб забезпечити продовольчі потреби Полтавської області. З них понад 80% – це хлібопекарська галузь. Станом на червень на Полтавщині перехідний залишок продовольчого зерна становив 25 тисяч тонн.

Про підсумки проведення весняно-польових робіт та підготовку до збирання ранніх зернових культур говорили сьогодні на нараді у голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова.

“На Полтавщині до збирання врожаю вже долучилися більшість районів. За оперативними даними, станом на 3 липня, ішов збір озимого ячменю, намолочено 2,5 тис. тонн з середньо врожайністю 47 центнерів з гектара. Минулого року ця цифра становила 44. Тобто: врожай нормальний. Цьогоріч очікуємо надходження нового врожаю близько 700 тис. тонн продовольчого зерна”, – сказав директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов.

Масовий збір врожаю, за розрахунками Департаменту, розпочнеться з другої декади липня. Вже підготовлені 1 800 зернозбиральних комбайнів. Навантаження складає 190 га.

“Якщо не буде великих опадів, то ранні зернові у Полтавській області будуть зібрані вчасно. Обсяги площ ранніх зернових мають забезпечити валовий збір збіжжя 1 млн 320 тис. тонн. З них пшениці – до 950 тис. тонн. 50% зерна плануємо отримати продовольчої якості”, – прогнозує Сергій Фролов.

Щодо районів, то продовольча безпека Полтавщини формується завдяки Кременчуцькому, Козельщинському, Хорольському районах. Найменші площі посіву пшениці у Чорнухинському, Миргородському та Лохвицькому районах. На сьогодні врожайність пшениці складає в межах 40-45 центнерів з га.

“Зрозуміло, що в окремих районах вона буде вища, але весняні морози, хоча і не вплинули на загибель рослин, проте пригнітили посіви. Тому цьогоріч ми матимемо менший урожай, ніж попереднього. Традиційно у нас посіяно найбільше кукурудзи в Україні – 666 тис. га. На жаль, збільшені площі посіву соняшника, бо ми вже виходимо за межі оптимального посіву – 384 тисячі гектарів. Посів цукрового буряку – 26 тис. га – залишилося на рівні минулого року. Наша область не зазнала значних втрат щодо загибелі озимих, як південні регіони. У нас загинуло посівів десь на площі 1 тис 300 га. При цьому площі посіву озимої пшениці залишилися на рівні минулого року – 225 тис. га. Ранніх зернових по всіх категоріях господарств підлягає до збирання 340 тис. га. Це становить лише 3-4% до структури зернової групи”, – розповів директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА.

У новому маркетинговому періоді потреба Полтавської області у продовольчому зерні буде забезпечена. Собівартість, за розрахунками Департаменту, не повинна перевищити попередній рік (зниження ціни на пальне та мінеральні добрива).

“Але є проблема: в Україні південні області втратили значні посіви пшениці; не все добре і в Європі (якщо читати світову аналітику). Тому це свідчить про те, що пшениця буде затребувана на ринку”, – зауважив директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА.

Також серед проблем аграріїв: переміщення техніки сільського господарства та заниження якості зерна на елеваторах. Тому Сергій Фролов попросив максимально сприяти сільськогосподарським виробникам щодо пересування зернозбиральної техніки та додав про необхідність постійного моніторингу.

 

У свою чергу голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов нагадав, що в облдержадміністрації працює гаряча телефонна лінія.

“Всі фермери та сільськогосподарські виробники з будь-яких питань, які виникають або можуть виникнути щодо переміщення техніки, можливих рейдерських захоплень та інші протиправні дії, чи ситуацій, де потрібне сприяння, можуть телефонувати. Ми, у свою чергу, всіляко будемо сприяти вирішенню їхніх питань. Щодо заниження показників якості зерна – це дуже актуальне питання. Зараз ми аналізуємо показники останніх 4 років щодо врожайності. Тоді будемо робити висновки щодо ефективного використання, державних земель у тому числі. Це стосується і фермерів. Ми розуміємо, які тут є ризики для держави”, – відзначив він.

Наразі в Полтавській області діє 75 сертифікованих елеваторних комплекси загальною потужністю близько 5 млн тонн. Крім цього, згідно з оперативними даними, у сільськогосподарських підприємствах є приміщення для зберігання зерна загальною ємністю 2,2 млн тонн.

 

 

Система Orphus