Ви тут:
Анонс Оголошення Полтавщина Суспільство 

Полтавців запрошують на велопробіг “Шляхами шведсько-української союзної армії 1709 року”

Велопробіг “Шляхами шведсько-української союзної армії 1709 року” організовують ГО «Мандруймо Полтавщиною», outdoor-poltava і «ВелоПолтава». Він буде дводенний: 8 та 9 серпня.

Як розповіли організатори, туристичний маршрут пролягатиме місцями, де відбувалися ключові події Великої Північної війни на Полтавщині. Учасники походу дізнаються про шляхи союзної армії шведського короля Карла XII та гетьмана України Івана Мазепи, про місця дислокації військ та штаб-квартири командного складу. Маршрут пройде с заїздом в село Жуки, де наприкінці квітня розташувалися війська І. Мазепи та шведська армія Карла ХІІ. Відвідаємо в Жуках Меморіальний комплекс слави українського козацтва. Там знаходиться пам’ятні знаки на честь козацького літописця Самійла Величка, який народився жив і працював та словацькому просвітителю Даніелу Крману, що описував події, пов’язані з Полтавщиною. Далі шлях прямуватиме до смт. Диканька, де ми дізнаємося про місце урочистої аудієнція з кошовим Гордієнком та його товаришами у гетьмана Мазепи. Побачимо величні Кочубеївські дуби.

З Диканьки попрямуємо до колишнього козацького сотенного містечка Великі Будища. Там з 2 березня до кінця квітня 1709 року знаходилася штаб-квартира шведського короля Карла ХІІ. А 27 березня 1709 року було укладено Великобудищанський трактат – українсько-шведський договір між гетьманом Іваном Мазепою та кошовим отаманом Запорозької Січі Костем Гордієнком, з одного боку, і шведським королем Карлом XII – з іншого. Союзний договір підписано в Великих Будищах в одній із церков (ймовірно в Іоанно-Богословській (Успенській), найдавнішій п’ятикупольній, яка розміщувалася у фортеці). Саме тут, запорожці присягали на вірність Україні.

Родзинкою велопоходу вихідного дня буде відвідування ЄДИНОГО на Полтавщині (а може і в Україні)) ВелоМузею. Тут представлені велосипеди від початку XX століття і до наших днів.

Час зустрічі: 10:10
Місце зустрічі: пам’ятник Іванові Мазепі на Соборному Майдані

Для участі зареєструйтеся: https://forms.gle/8pVqSB7KCe8HqH489

Система Orphus