Ви тут:
Анонс Оголошення Полтавщина Суспільство 

Полтавців запрошують на цикл тематичних екскурсій «Історичні райони Полтави»

Щочетверга у серпні пошуково-дослідницький проект «Таємнича Полтава» запрошує відвідати тематичні інформаційні заходи в рамках циклу «Історичні райони Полтави».

Буде повторено 5 із 6 тем циклу «Історичні райони Полтави»:
6 серпня – «Німецька колонія».
13 серпня – «Історія Подолу – між рікою і горою».
20 серпня -«Підмонастир’я”.
27 серпня – «За межами Старого міста».
30 серпня – «Без зайвих епітетів про Кобищани».

Теми повторюються в хронологічній послідовності, розповіли організатори. У вересні 2016 цикл стартував темою «Німецька колонія». Саме тут розташовувався перший у місті театр, де грав геніальний Щепкін. На екскурсії ми дізнаємося про історію поселення німецьких колоністів, їх життя й культуру. Пройдемося вулицею, яка найкраще в Полтаві зберегла своє старовинне обличчя.

Кожного разу, під час екскурсій на Білу Альтанку ми бачимо панораму Подолу, але рідко спускаємося вниз. Презентація теми «Між рікою і горою – історія Подолу» пройшла у квітні 2017. На екскурсії можна дізнатися як розвивалася полтавська промисловість, так які підприємства працюють вже понад 130 років. Яку роль у житті міста відігравала Ворскла і чим вона відрізнялася від нинішнього стану.

У квітні 2018 була презентація теми «Підмонастир’я”. Це історична місцевість від схилів Старополтавської гори і до Монастирської. Межує з Подолом на сході, Німецькою Колонією і Павленками на Заході. З цим краєм пов’язані історія полтавського водогону, найбільшої інженерної споруди міста – залізничного насипу, а також, деяких видатних особистостей.

У жовтні того ж 2018 року була найбільш очікувана тема «Без зайвих епітетів про Кобищани». Кобищани є одним із найдавніших і водночас найменш досліджених районів міста. Під час екскурсії учасники потраплять у долини і яри, побачать струмки та озера. Розповідь ітиме про видатних діячів, які тут мешкали, про історичні місця, пов’язані з освітою та літературою. Учасники дізнаються, де в Полтаві знаходиться католицький костел, а також побувають на місці найменш відомої церкви нашого міста. Район Кобищани територіально великий, а маршрут географічно складний. Тому є «стандартна» і «розширена» версії екскурсії . 30 серпня буде проводитися поглиблена 3-х годинна екскурсія.

Кількість місць обмежена. Подати заявку – http://ingreen.in.ua/tours/topoltava/1114

Довідково. «За межами Старого міста» – це 6-та тема із циклу «Історичні райони Полтави» і 28-ма тематична екскурсія, яка розроблена спеціально для проекту «Таємнича Полтава». Опис маршруту від його автора, професійного архітектора, звучить так: «Старе місто, що простягається від Соборного майдану до Сінної площі більш-менш висвітлено у краєзнавчій літературі, адже там розташовані основні історичні пам’ятки міста. Окремі історичні райони, які його оточують, ми дослідили у попередніх екскурсіях. Але є одна велика “біла пляма”, яку не можна ідентифікувати за назвою. Це квартали, багаті на несподівані твори архітектури, місця, пов’язані з історичними постатями. Ми поговоримо про еволюцію міського планування від ХІХ до ХХІ ст., а також дізнаємося, скільки залізниць було прокладено міськими вулицями».

 

Система Orphus