Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавщина та Харківщина співпрацюватимуть у сфері туризму, – ОДА

Заступник голови Полтавської облдержадміністрації Катерина Рижеченко зустрілася з директором обласного комунального закладу «Харківський організаційно-методичний центр туризму» Валентиною Холодок.

Обговорили умови співпраці та реалізацію спільних туристичних проєктів між Полтавщиною та Харківщиною.

«Важливо, що туристичні потоки між сусідніми областями налагоджені за рахунок зручного логістичного розміщення. Проте потрібно врахувати особливості карантинних обмежень та ініціативи Державного агентства розвитку туризму України, зокрема щодо визначення магнітів областей та найактуальніших туристичних маршрутів. Нам важливо, щоб туристи в нас затримувалися якомога довше. Це й надходження коштів до місцевих бюджетів та підтримка місцевого бізнесу», – сказала Катерина Рижеченко.

Один із проєктів, що планують спільно реалізувати, –  тури до Пархомівського історико-художнього музею. Але нині важливо налагодити інфраструктурну складову до цього об’єкта. Це потрібно зробити як із боку Полтавщини, так і Харківщини.

«Ми вже подали відповідні пропозиції до обласного автодору. До межі області вони дорогу відремонтують», – сказала заступник директора Департаменту культури і туризму ОДА Інна Шерстюк.

«Мені приємно, що ви цікавитеся нашим об’єктом. Це, дійсно, туристичний магніт. Це музей, де є оригінали картин Рєпіна, Малевича. Не в усіх музеях збереглися такі експонати. Об’єкт залучений до туристичних маршрутів областю. Ми також надали пропозиції щодо будівництва проблемних ділянок до туристичних об’єктів. Включили й Пархомівський музей. Також біля музею в планах облаштувати паркінги та санітарні зони», – сказала Валентина Холодок.

Вона зауважила, що Харківська область підтримує ініціативу полтавців співпрацювати. І додала, що за останні роки ця співпраця є досить плідною. Вже є певні напрацювання і в планах розвивати інші напрямки. 

Полтавщина та Харківщина мають спільний маршрут «Стежками мандрівного філософа», присвячений Григорію Сковороді.

Під час зустрічі обговорили шляхи його вдосконалення, а саме встановлення маркування, тому що по маршруту є пішохідні відрізки. Як альтернативу автобусному туру розробити велосипедний. Маршрут планують випробувати разом із блогерами восени.

поширити новину: