Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавщина посідає друге місце в Україні за показником накопичення регіонального матеріального резерву

Станом на 1 липня здійснено накопичення регіонального матеріального резерву на 86% від запланованого. Полтавщина за цим показником посідає друге місце серед областей України. Водночас місцеві матеріальні резерви накопичені лише на 41%.

Про це розповів директор Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОДА Сергій Венгер на нараді в голови ОДА Олега Синєгубова, повідомили у Полтавській ОДА.

Сергій Венгер розповів, що у зв’язку з протидією поширенню коронавірусної хвороби в регіональному матеріальному резерві збільшена кількість засобів індивідуального захисту, медичних засобів, механічних оприскувачів, одноразового посуду, засобів індивідуальної гігієни.

«У 2020 році заплановано здійснити накопичення регіонального матеріального резерву на 5,8 мільйона гривень. У районах області місцеві матеріальні резерви – на 19,6 мільйона гривень. Станом на перше липня здійснено накопичення регіонального матеріального резерву на 86% від запланованого. Полтавщина за цим показником посідає друге місце серед областей України. Водночас місцеві матеріальні резерви накопичені лише на 41%. Найменші кількісні показники – у Семенівському, Миргородському, Козельщинському, Глобинському, Лохвицькому, Котелевському та Кременчуцькому районах. Найбільші показники – у Кобеляцькому, Зіньківському, Хорольському, Новосанжарському, Лубенському районах, Полтаві, Кременчуці, Лубнах», – поінформував Сергій Венгер.

У другому кварталі цього року до регіонального матеріального резерву придбано 550 респіраторів, 217 протиепідемічних костюмів, 300 кілограмів дезінфікуючих засобів, 15 мотооприскувачів, 100 літрів антисептичних засобів, 600 комплектів засобів індивідуальної гігієни, 2800 медичних масок, по 500 пар латексних і нітрилових рукавичок.

Крім цього, в регіональному резерві зберігаються респіратори РУ-60, «Росток 3-2», комплекти (гумові чоботи, окуляри, халат) спецодягу, протиепідемічного одягу, півмаски фільтрувальні «Мікрон», комплекти захисного одягу з полівініла. Із місцевих матеріальних резервів видано матеріальних цінностей, зокрема й медичних засобів, на понад 2 мільйони гривень.

Сергій Венгер нагадав, що відповідно до рішення наради членів Державної комісії ТЕБ та НС керівники органів місцевої виконавчої влади й органів місцевого самоврядування районів області зобов’язані негайно провести аналіз стану накопичення місцевих матеріальних резервів. Зазначив, що не всі виконали відповідне рішення й 40% номенклатур місцевих матеріальних резервів по області не переглянуті, зокрема в шістьох районах.

«До завтра голови РДА, де не переглянута номенклатура, де не забезпечено накопичення матеріальних резервів, мають надати пояснення. На їх основі вирішуватимемо, чи проводитимемо службові розслідування. Притягатимемо до дисциплінарної відповідальності. Стан справ по кількох районах незадовільний. Це дуже серйозні питання і відповідні доручення мають бути виконані. Проведемо окрему нараду», – зазначив Олег Синєгубов.

Сергій Венгер додав, що з урахуванням адмінреформи, яка нині триває, органи місцевого самоврядування також мають переглянути номенклатури місцевих матеріальних резервів і до вересня 2020 року накопичити необхідну кількість матеріальних цінностей для потреб громадян.

 

поширити новину: