Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавська ОДА – серед 12 регіонів, де сформували рейтинги енергоефективності будівель у рамках проєкту Мінрегіону та GIZ

12 ОДА сформували рейтинги енергоефективності будівель у рамках пілотного проєкту Мінрегіону та GIZ. Серед них – і Полтавська облдержадміністрація. Ознайомитися з рейтингом можна за посиланням.

“Міністерством розвитку громад та територій України за підтримки Проекту міжнародної технічної допомоги «Реформа у сфері енергоефективності в Україні» Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) у 12 обласних державних адміністраціях України розпочато пілотний проєкт з автоматизації баз даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель. До бази даних включені ті будівлі, що утримуються за рахунок коштів обласного бюджету”, –  повідомили у пресслужбі Мінрегіону.

За результатами співпраці Мінрегіону, пілотних ОДА та експертів з технічної підтримки Проекту GIZ сформовано базу даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель. Відповідальним особам на місцях було надано можливість пройти відповідне навчання від Проекту GIZ та застосовувати отримані знання під час формування бази будівель та відстеження енергоспоживання будівель. Наразі база налічує 6293 об’єктів з 408 населених пунктів згідно списків наданих ОДА.

«Цифровізація сфери енергоефективності будівель на сьогодні в практичному сенсі наближає політику енергоефективності до європейського виміру. Цей Проєкт є підготовчим етапом до формування загальнонаціональної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель та сприятиме впровадження систем енергоменеджменту в будівлях публічного сектору. Плануємо, що найближчим часом він розшириться на інші області», – зазначив Перший заступник Міністра Василь Лозинський.

Проєкт виконує важливу роль для виконання Україною зобов’язань за пунктом 715 Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, а також для імплементації статті 5 «Показова роль будівель органів державної влади» Директиви 2012/27EU Європейського Парламенту та Ради від 25 жовтня 2012 р. та виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №732 «Про затвердження Плану заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах».

На разі Мінрегіоном розробляються механізми розвитку бази будівель, напрацьовуються шляхи її масштабування для розширення обсягів охоплення громадських будівель та долучення нових категорій відань.

фото ілюстраційне

Система Orphus