Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Підприємство має працювати стабільно, – Олег Синєгубов про ситуацію навколо  ДП «Дослідне господарство імені 9 Січня»

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, заступник Євген Греков і народна депутатка Анастасія Ляшенко зустрілися з трудовим колективом ДП «Дослідне господарство імені 9 Січня» Хорольського району, представниками Інституту свинарства і агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук, керівництвом району.

Сторони обговорили ситуацію, яка нині склалася навколо цього підприємства, повідомили у Полтавській ОДА.

За словами директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергія Фролова, ДП «Дослідне господарство імені 9 Січня» одне з найбільших господарств в області, яке обробляє понад 8 тисяч га землі. 

«Нині підприємство працює в штатному режимі. Воно багафункціональне. Виконує роль насіннєвого господарства.  Також вирощує свиней та велику рогату худобу. На підприємстві працює 324 особи. Середня заробітна плата 7 тисяч гривень», – сказав Сергій Фролов.

Він розповів, що Андрій Пасюта не звільнений з посади директора підприємства, а тимчасово відсторонений від виконання обов’язків на період проведення перевірки діяльності цього ДП, зокрема щодо ефективності використання земельних ресурсів. І додав, абсолютно не стоїть питання про рейдерське захоплення. Також головного бухгалтера не звільняли, а на час перевірки позбавили права підпису.

Заступник голови ОДА Євген Греков зауважив, все, що відбувається на підприємстві, має проводитися законно.

«Є державне підприємство. Держава має контролювати ефективність використання свого майна. Тож контролери мають здійснити перевірку», – сказав Євген Греков. 

Голова ОДА Олег Синєгубов зазначив, позиція влади – підприємство повинно працювати. І одна з основних задач облдержадміністрації – контролювати ситуацію та не допустити незаконних дій.

«Перевірка має проводитися, з її результатами мають бути всі ознайомлені. Я проситиму, щоб до складу перевіряючої комісії включили працівників підприємства, громадськості, бухгалтера, щоб все проводили правильно й об’єктивно.  Ми маємо запевнити людей, що нині ніякого рейдерського захоплення підприємства не відбувається. Ніякого скорочення та приватизації майна. Підприємство має працювати стабільно», – сказав Олег Синєгубов. 

Нагадаємо, ще в листопаді минулого року працівники зверталися до народної депутатки Анастасії Ляшенко з листом, в якому скаржилися на тиск щодо підприємства.

«На підставі викладеного мною було направлено депутатське звернення до Прем’єр-міністра та Президента щодо тиску на державне підприємство. З проханням перевірити викладені факти. Також просила перевірити викладені факти на відповідність вимогам чинного законодавства. За результатами перевірки було повідомлено, що  за інформацією поліції не було встановлено причин, які можуть свідчити про кримінальні правопорушення», – сказала Анастасія Ляшенко.

У березні цього року було друге звернення яке стосувалося звільнення директора А. Пасюти та призначення т.в.о директора С. Стадніченка. Про відповіді на ці звернення Анастасія Ляшенко інформувала громаду.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus