Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Первинна меддопомога: що потрібно знати пацієнту

30 млн українців вже обрали своїх лікарів.

Все що потрібно знати про первинну меддопомогу розповіли у Нацслужбі здоров’я.

Первинну допомогу нашим громадянам надають понад 23 000 лікарів. 35% цих лікарів працюють в сільській місцевості та смт. Понад 1300 лікарів «первинки», з якими уклали декларації українці, працюють в приватних закладах або мають власну практику.

Кількість надавачів меддопомоги на первинній ланці зростає, цього року їх стало на 144 більше, ніж минулого. Зростає і кількість приватних закладів «первинки» та лікарів-ФОП, які укладають договори з НСЗУ – у 2020 їх на 103 більше, ніж у 2019.

Це стимулює конкуренцію за пацієнта та змушує медзаклади покращувати якість надання послуг пацієнтам, запрошувати на роботу кращих лікарів, розвивати свої заклади – закуповувати нове обладнання та устаткування, запроваджувати додаткові сервіси для пацієнтів. У виграші, перш за все пацієнт, який отримує кращу якість послуг, має можливість обрати кращого лікаря, кращий медзаклад.

Читайте також: Що робити пацієнту з симптомами COVID-19, який не має декларації з лікарем: пояснення НСЗУ

На сьогодні НСЗУ виплатила медзакладам «первинки» понад 10 млрд грн. за надання допомоги пацієнтам в січні-липні.

Лікарі комунальних закладів, як і лікарі приватних, чи лікарі-ФОП надають пацієнту весь обсяг послуг первинної допомоги, передбачений Програмою медичних гарантій.

Зокрема, це:

консультації лікаря,

базові дослідження та аналізи,

вакцинація дітей та дорослих згідно календаря щеплень

виписка електронних рецептів на ліки за програмою «Доступні ліки»

виписка електронних направлень до лікарів-спеціалістів, на проведення досліджень чи лікування

виписка довідок та лікарняних.

Для укладання декларації з лікарем необхідно завітати до нього, взявши з собою паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон. Декларацію за дитину віком до 14 років укладають її батьки або законний опікун.

Система Orphus