Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Парад планет: у липні пройде унікальне космічне явище

4 липня 2020 року, за прогнозами астрономів, має відбутися рідкісне та унікальне природне явище, відоме як парад планет.

Цьогорічне астрономічне явище вважається рідкісним, оскільки в цей день всі планети Сонячної системи — Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун та карликова планета Плутон — вишикуються в одну лінію вздовж Сонця одночасно. Останній парад планет такого типу стався в 1982 році, а наступний очікується у 2161 і 2492 роках, пише Суспільне.

Під парадом планет називають астрономічне явище, яке відбувається, коли планети Сонячної системи шикуються в ряд в одній і тій же області неба.

На початку місяця планета Меркурій з’явиться в ранковому небі. Венера перебуватиме поруч. Марс, Уран і Нептун, а також газові гіганти Юпітер і Сатурн також можна буде побачити в нічному небі.

    ФОТО NASA

Як побачити

Парад планет, який проходитиме майже весь липень, не можна буде спостерігати повністю. Уран з Нептуном розташовані занадто далеко, і з такої відстані неозброєним оком їх не видно. Сатурн, Юпітер і Марс буде видно в нічний час доби, а Венеру вранці. Меркурій знаходиться поруч із Сонцем, тому зірка повністю його затьмарить.

Планети на небі рухаються повільно, тому утворюють парад поступово. Відповідно, у людей буде можливість спостерігати це явище впродовж двох тижнів. Парад планет, на відміну від сонячних і місячних затемнень, не відбувається в точно зазначений час.

 

 

 

ФОТО: ua.depositphotos.com

поширити новину: