Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Ознаки теплового удару назвали лікарі

Початковими ознаками сонячних і теплових ударів є підвищення температури, нудота і болі в голові.

Про це розповіла лікар з Роза Алімова, повідомляє lenta.ua

За словами фахівця, в більшості випадків люди отримують теплові удари в безвітряну жарку погоду, до того ж, саме тоді відчувається помітний занепад сил. Подібні умови погоди становлять чималу небезпеку для здоров’я, можливо перегрівання організму. У групі ризику перебувають пенсіонери, які страждають хронічними хворобами люди і діти. Отримання сонячного удару дає про себе знати, в тому числі, холодним потом і сильним серцебиттям, імовірна втрата свідомості.

Лікар порекомендувала уникати прямих променів сонця в період з 11:00 до 15:00, так як в цей час сонячна активність знаходиться на найвищому рівні, важливо також носити головний убір. У спеку потрібно знайти тінь і стояти в ній довше, перед відпочинком на ніч необхідно прийняти прохолодний душ, вікна будинку або квартири залишати відкритими для свіжого повітря.

Якщо людина отримала сонячний удар, то треба відразу ж викликати лікарів, а до їх приїзду надати першу допомогу. У разі перебування потерпілого в свідомості, його необхідно перенести в тінь, він повинен розташовуватися в горизонтальному положенні. До носа потерпілого слід піднести просочену нашатирем хустку і дати попити води. Любителям засмагати важливо запам’ятати, що робити це варто вранці або у вечірній час, тривалість даної процедури не повинна перевищувати 15 хвилин.

поширити новину: