Ви тут:
Суспільство Україна 

Оприлюднили концепцію Фонду розвитку сільських територій

На Аграрному комітеті було презентовано концепцію Фонду розвитку сільських територій, впровадження якого заплановане в рамках земельної реформи (Закон України від 31.03.2020 №552-IX) у складі спеціальних фондів державного та місцевих бюджетів.

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький на своїй сторінці у Facebook, пише сайт agrarii-razom

Він зауважив, що діяльність Фонду розвитку сільських територій буде спрямована на такі важливі сфери як: інфраструктура, інтернет, енергозбереження, освіта та медицина у сільській місцевості, сільський туризм та послуги гостинності в сільській місцевості.

«Крім того, через Фонд будуть реалізовуватися державні програми розвитку малих і середніх сільгоспвиробників, зокрема, у сфері органічного виробництва. Це сприятиме розвитку малого і середнього бізнесу на селі в аграрній сфері та суміжних галузях», – додав заступник міністра.

Він зазначив, що джерелами формування Фонду розвитку сільських територій передбачаються: спеціальний фонд Державного бюджету – 1%; спецфонд бюджету місцевого самоврядування базового рівня – 20% від оренди земельних ділянок державної та комунальної власності; надходження в рамках програм міжнародної технічної допомоги.

«У разі відсутності джерела наповнення. Зокрема, 60% коштів планується розподілити з урахуванням площі громади (пропозиція комітету), 40% – з урахуванням кількості зареєстрованих суб’єктів підприємницької діяльності в Державному аграрному реєстрі», – наголосив Тарас Висоцький.

Система Orphus