Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Неонатальна допомога новонародженим: як її отримати безоплатно

Щороку в Україні народжується понад 300 тисяч немовлят, понад 15 тисяч з них з’являються на світ передчасно. Неонатальна допомога новонародженим є пріоритетною послугою в Програмі медичних гарантій цього року.

Як отримати безоплатно неонатальну допомогу новонародженим розповіли у Нацслужбі здоров’я.

НСЗУ законтрактувала 121 медзаклад на надання неонатальної допомоги новонародженим. Серед них 21 перинатальний центр, 3 – центри матері і дитини, 24 пологові будинки, 23 обласні дитячі лікарні. За надання допомоги новонародженим НСЗУ заплатила цим медзакладам майже 180 млн грн.

5 331 немовля отримало медичну допомогу в цих закладах в квітні-травні. З них 417 малюків, які народились з вагою менше ніж 1 500 гр.

До безоплатного пакету допомоги в складних неонатальних випадках включено:

– інтенсивна терапія новонароджених та подальше їх виходжування
– цілодобовий лікарський та медсестринський догляд
– респіраторна підтримка
– парентеральне харчування
– лабораторні та інструментальні дослідження
– офтальмологічний та аудіологічний скринінг для вкрай недоношених немовлят
– вакцинація згідно з Календарем профілактичних щеплень

При цьому, дороговартісні препарати для передчасно народжених діток медзаклади отримують додатково централізовано за державними закупівлями. В тариф включено тільки ліки поза централізованими закупівлями, які включені у Національний перелік лікарських засобів. Також в тариф входить вартість витратних матеріалів. Окрім того, тариф покриває послугу з перевезення маленького пацієнта виїзною неонаталогічною бригадою.

Допомога немовлятам у складних неонатальних випадках є безоплатною для родин, у яких народились такі дітки. Якщо у вас вимагають гроші за ці безоплатні послуги, повідомляйте про це НСЗУ за номером 16-77.

Система Orphus