Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Найнебезпечніші наслідки спеки для здоров’я назвали лікарі

Спекотна погода може бути небезпечна для людей, які страждають хворобами серця і судин.Медики зазначили, що в спеку організм втрачає рідину. Для хворих гіпертонією, атеросклерозом або серцевою недостатністю це створює додаткове навантаження на серце. З’являються набряки, задишка, підвищується тиск.

Про це пише сайт “Аспекти”.

«Крім того, втрата рідини призводить до згущення крові. У хворих атеросклерозом погіршується процес живлення тканин кров’ю. Тому в жарку пору відбувається більше інсультів, інфарктів і гіпертонічних кризів», — підкреслили фахівці.

До гіперкоагуляції також призводять опіки від сонця. У людей з холестериновими відкладеннями у судинах може підвищитися ризик розвитку тромбів. У таких випадках краще користуватися сонцезахисними кремами.

Кардіологи попередили, що в спеку не слід відмовлятися від приймання призначених ліків, навіть якщо тиск знизився без препаратів.

«Частий сценарій: людина з гіпертонією бачить, що тиск упав, і самостійно скасовує собі лікарські препарати або зменшує дозу. Кілька днів все добре, а потім його відвезли на швидкій з гіпертонічним кризом. Тому що багато ліків проти гіпертонії мають накопичувальний ефект, потім хвороба повертається і забирає своє», — пояснили медики.

фото ілюстраційне

поширити новину: