Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 9 липня: що сьогодні віщує природа

9 липня – День ікони Тихвінської Божої Матері, День Давида Солунського. Цей день в старовину називали суничником, оскільки визрівала суниця, і дівчата вирушали в ліс на її збір, інформує Supermg.com.

Одночасно бджоли починали дуже активно мед збирати. Під час збору врожаю суниці також брали листя цієї рослини і готували на їх основі різні засоби. Так, висушене листя могли додавати в чай – вважалося, що він допомагає відновити сили, підвищує імунітет і покращує загальне самопочуття. Суницю збирати – досить обтяжлива заняття, але все-таки селяни відправлялися 9 липня в ліс цілими сім’ями і прагнули залучити до процесу збору навіть самих маленьких дітей, щоб привчити їх до праці з народження. Є в цей день і свої прикмети.

У православній церкві 9 липня вшановується пам’ять святого Давида Солунського, який спочатку жив у монастирі святих мучеників Меркурія і Феодора. Згодом Давид покидає монастир і відправляється в Фессалоніки, де спорудив курінь під мигдальним деревом. У такому курені Давид прожив близько 70 років, протягом яких невпинно молився і дотримувався посту. У нагороду він отримав від Бога дар чудотворення і багатьох людей зміг зцілити від хвороб. Також часто до Давида приходили для того щоб отримати пораду з приводу тієї чи іншої ситуації – він ніколи і нікому не відмовляв у цьому.

Народні прикмети на 9 липня:

Сонячний день на Давида – хороша погода протримається аж до осені

Про збереження та здоров’я маленьких дітей 9 липня слід молитися іконі Божої Матері Тихвінської

Якщо необхідно 9 липня зайняти грошей, можна покласти в кишеню траву суниці і відправлятися просити в борг – прикмета до того, що відповідь буде позитивною

Спекотна погода – буде ще близько 40 спекотних днів з посухою і без опадів. Вже потім почнуться осінні дні, настане похолодання

Засуха 9 липня – до самої осені грибів не буде

Якщо миші і свині 9 липня починають їсти сіно – чекай поганого покосу в поточному році

При поливі розсада повністю вбирає в себе воду – скоро настане засуха. Якщо ж, навпаки, вода 9 липня залишається на поверхні ґрунту, то чекай дощів найближчим часом.

Система Orphus