Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 24 липня: святої Ольги, прикмети і звичаї цього дня

24 липня – День княгині Ольги. Казали, що 24 липня настав час жнив і гроз. Молилися в цей день святій княгині Ользі, щоб вона послала гарну погоду і допомогла закінчити жнива якомога швидше.

Про це інформує Radiotrek.rv.ua.

До ікон Святої Ольги моляться вдови за свою долю, а молоді дівчата просять вдалого заміжжя. Їй моляться, щоб уберегти себе і дітей від біди, а також про повернення чоловіка в сім’ю. Крім того, Ользі моляться про зміцнення новонавернених християн. Свята Ольга також вважається заступницею матерів синів і вдів.

Також 24 липня поспішали прибрати жито і зібрати сіно в копиці, оскільки погода у цей період була дощовою, а ранкові роси теж не сприяли тому, щоб покоси збереглися в хорошому стані.

Казали, що ця пора роси дуже шкідлива для городніх культур і, особливо, для огірків – намагалися їх обов’язково вкривати від вологи.

У народі Ольгу прозвали Страдницею, оскільки в цей період спостерігався розпал польових робіт. На луки і поля 24 липня зазвичай виходили всім селом. Хтось займався заготівлею сіна, а хтось збирав гриби в лісі – загалом, вдома не сиділи.

Народні прикмети на 24 липня:

Грім прогримів – буде добре риба ловитися

Гучний грім 24 липня віщує досить сильний дощ

Сяйво Стожар – прикмета, яка передбачає хороше полювання на ведмедя

Фото: Radiotrek.rv.ua

Система Orphus