Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 17 липня: День Андрія Налива

Зазвичай вдень 17 липня йшли досить сильні дощі, але для селян саме «андріївський» дощ був дуже бажаним, адже він допомагав отримати багатий врожай зернових культур. Були і деякі прикмети, яким приділяли увагу.

Про це інформує Ukr.Media.

В православ’ї день 17 липня тісно пов’язаний з Андрієм Наливом або Андрієм Рублевим. Це один з тих людей, роботи яких визнавалися шедеврами ще за життя авторів. Займався Андрій іконописом, і в багатьох храмах знаходилися його роботи. Православна церква канонізувала Рубльова, зарахувавши його до лику святих. На жаль, відомостей про життя Андрія Рубльова остаточно мало. Відомо лише те, що народився він в сім’ї ремісників, після чого прийняв чернечий постриг, перебуваючи у свідомому віці – сталося це на території Троїце-Сергієва монастиря.

Також в православній церкві 17 липня відзначається день святителя Андрія, відомого як архієпископ Критський. За життя їм були написані різні пісні та твори.

Шанується 17 липня пам’ять святого Андрія Боголюбського – великого князя, який за життя сприяв поширенню християнської віри, створив понад 30 храмів і встановив свято Покрови Богородиці у православній церкві, Спас. Похований у Володимирі – його мощі були перенесені у срібну раку.

День 17 липня в народі був відомий як Налива, оскільки до цього часу на полях виростали озимі культури. Шанували 17 липня овес, по погоду судили про майбутній урожай.

Народні прикмети на 17 липня:

Кажуть, що на Андрія “овес до половини доріс”, Якщо овес росте погано, то варто очікувати небагатого врожаю

Багато ос – прикмета, яка означає, що взимку буде достатньо холодно

З’явилися 17 липня жовте листя на деревах – буде рання осінь

Яка погода на Андрія, 17 липня, – такою вона буде і на Калинника (який відзначається 11 серпня).

поширити новину: