Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 11 липня: чому сьогодні не можна рано лягати спати

У церкві 11 липня відзначається пам’ять преподобних Германа і Сергія Валаамских – відомих праведників і чудотворців. Про їхнє життя не збереглося практично ніяких даних.

Про це інформує Depo.ua.

Зазвичай напередодні Петрового дня молоді не варто було рано лягати спати – прийнято було веселитися до ранку. Люди 11 липня співали пісні, водили хороводи, танцювали, брали участь у різних іграх і забавах. Говорили, що існує особлива рослина під назвою “петрів хрест”. Якщо знайти її 11 липня квітучим, то варто вирвати з коренем, і тоді людина, за прикметами, отримає удачу на весь майбутній рік. Корінь цієї рослини не тільки допоможе позбутися від напастей, а й приведе до скарбу.

До 11 липня примічали, що незабаром настане осінь. Так, з дерев уже починали поступово опадати листя. У деяких регіонах починали викопувати першу картоплю.

Вважалося, що кропива цього дня володіє чарівними властивостями і здатна надавати людині силу, бадьорість. Тому намагалися її заготовляти про запас і збирали кропиву якраз в день 11 липня, оскільки вважали, то після цього дня вона втратить свої цілющі властивості. До речі, в народі вірили, що полотно, який можна виткати з кропиви, допоможе подолати болі в попереку.

З кропиви готували не тільки лікарські препарати, а й смачні страви на кожен день (не тільки 11 липня). Молоді дівчата саме настоєм кропиви зміцнювали волосся. Слов’яни також використовували кропиву для виробництва тканини, яка за якістю цілком могла скласти конкуренцію таким матеріалам, як бавовна і льон.

Прикмети 11 липня:

Зозуля замовкла – буде рання зима з великою кількістю снігу

У народі кажуть: “На Германа впало по листку. Прийде серпень – впаде по два”

До цього терміну вже дозріває червона бузина

Соловей співає останній день, а якщо зозуля перестала кувати – зима рано прийде.

Фото: Depo.ua

Система Orphus