Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На реставрацію Полтавської обласної філармонії планують виділити додаткові кошти

У Полтавській обласній філармонії тривають ремонтні роботи. Аби завершити усі внутрішні роботи, необхідно 18 млн грн.

Депутати Полтавської обласної ради, перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін та заступник голови ОДА Катерина Рижеченко оглянули хід ремонтних робіт та обговорили стан фінансування капітального ремонту КЗ “Полтавська обласна філармонія”.“Із 2009 року філармонія не може повноцінно працювати у цьому приміщенні. Уже відремонтували покрівлю, вентиляційну систему. Нині тривають ремонтні роботи у залі. Зокрема – її реконструюють відповідно до акустичних вимог. Нас не менше турбує питання “одягу” сцени, меблеве наповнення кімнат. З 2017 року ми в цьому приміщенні не працюємо ”, – зазначив директор Полтавської обласної філармонії Олег Тищик.

Цього року на реконструкцію філармонії використали близько 5 мільйонів. При фінансуванні до кінця року можна завершити лише внутрішні роботи. А ось ремонт фасаду розпочати зможуть, але частково. Про це розповів директор компанії ТОВ “Виробничо-комерційна фірма “СЕН” Олександр Юхименко.

“Загальний договір по тендерній документації — 69 млн грн. На сьогодні освоєно 18 млн грн. Для того, щоб завершити будівельні роботи і передати в експлуатацію необхідно 18 мільйонів. А щоб завершити усі внутрішні роботи — ще 25 млн грн на закупівлю обладнання, освітлення. Фасадні роботи — 5,2 млн грн та ще 2 млн грн — на благоустрій. Якщо нам виділять кошти, то до кінця року плануємо виконати внутрішні роботи”, – сказав він.

Також близько 10 млн грн було закладено у Державному фонді регіонального розвитку. Але, у зв’язку з пандемією коронавірусу, ці кошти не виділили.

“У наступному році філармонія має запрацювати. Щодо ДФРР, то, дійсно, близько 10 млн грн мали виділити. Але у зв’язку зі скороченням ДФРР на 30 % , не залишилось коштів на цей об’єкт”, – додав Дмитро Лунін.

Катерина Рижеченко додала, що Полтавську обласну філармонію можуть включити до переліку об’єктів Програми “Великого будівництва” на 2021 рік, за якою планують відновити 100 культурних об’єктів.

“Ми подали п’ять об’єктів. Серед них філармонія є першою.  Я особисто зустрічатимуся з Міністром культури. Пріоритетним буде питання, на якому я акцентуватиму увагу, – нам потрібно добудувати філармонію. Ми проситимемо про додаткові кошти. Але ж ми також маємо говорити про те, що область долучається до цього. І спільно, за умови співфінансування, ми зможемо її добудувати», – додала Катерина Рижеченко.

Депутати вирішили проаналізувати стан фінансування капітального ремонту Полтавської обласної філармонії.

“Нам потрібно провести додаткові консультації щодо фінансування ремонту. На найближчій сесії Полтавської обласної ради будемо порушувати питання виділення коштів на реконструкцію. Ремонт вже потрібно завершити. адже філармонія — це центр культури у Полтаві”, – підсумував голова робочої групи, депутат обласної ради Геннадій Коваленко.

 Система Orphus