Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині зберігається понад 54 тонни непридатних хімічних засобів захисту рослин

У Полтавській ОДА вирішують питання щодо поводження з безхазяйними відходами. Зокрема, на засіданні постійної комісії вивчають комплексну інвентаризацію місць накопичення непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин.

На сьогодні у Полтавській області непридатні хімічні засоби захисту рослин зберігаються на складах Гребінківського, Лубенського, Пирятинського, Оржицького, Лубенського, Чорнухинського та Лохвицького районів.

“Ми відновили роботу, яка була не завершена у 2013 році. Зокрема, провели інвентаризацію. За результатами, непридатні хімічні засоби захисту рослин виявили на території 6 районів. Загалом в області зберігається більше 54 тонн. Як правило, ці відходи знаходяться на аварійних складах, у металевих цистернах чи бочках, поліетиленових мішках, насипом на бетонних подушках. Таке зберігання дуже небезпечне та аварійне”, – розповіла начальник відділу захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій управління з питань цивільного захисту Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської ОДА Олена Міщенко.

Найбільша кількість цих відходів, а це близько 13-14 тонн, виявили на аварійних складах у Гребінківському, Лубенському та Оржицькому районах. Зокрема, у Лубенському районі складські приміщення майже зруйновані.

“Ситуація в усіх районах майже однакова. Деякі відходи зберігаються понад 10 років та ще й у неналежному стані. Тож виникає необхідність якнайшвидшої утилізації”, – наголосила заступник голови комісії, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА Галина Гажієнко.

На засіданні комісія прийняла рішення звернутися до Полтавської обласної ради щодо виділення коштів з обласного бюджету для визначення остаточного переліку та обсягів хімічного захисту рослин.

 

Система Orphus