Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині вшанували фотографа, археолога та поета Миколу Радченка

У день відкриття VI Міжнародної літньї польової археологічної школи заступник голови ОДА Катерина Рижеченко, заступник директора Департаменту культури і туризму ОДА Інна Шерстюк та директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олександр Супруненко вшанували фотографа, археолога та поета Миколу Радченка.

Цьогоріч Миколі Радченку виповнилося б 63 роки. Як розповів Олександр Супруненко, з кінця 1970-х рр. він працював фотографом Полтавського краєзнавчого музею. Олександр Супруненко добре знав Миколу Радченка, вони були не лише колегами, а й добрими друзями, повідомив Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА.

“Через нього пройшло близько 100 тисяч предметів, які необхідно було фахово відзняти у кількох ракурсах. Пізніше, з кінця 1990-х рр. працював у Центрі охорони та досліджень пам’яток археології тоді Управління культури Полтавської облдержадміністрації, а 8 останніх років життя — в Полтавській археологічній експедиції Державного підприємства НДЦ “Охоронна археологічна служба України” Інституту археології Національної Академії наук України”,– сказав Олександр Супруненко.

Микола Радченко був  постійним учасником археологічних експедицій, які працювали на Полтавщині, у Сумській та Київській областях, місті Києві.

Його поховано на кладовищі села Глинського, неподалік від його улюбленого слов’яно-руського городища.

Кошти на пам’ятник зібрали археологи, друзі та знайомі митця.

Система Orphus