Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині влаштували краєзнавчий захід “Правда про Зеленського”

7 липня в селі Голобородька на Пирятинщині відбувся інформаційно-аналітичний захід під назвою “Правда про Зеленського”. Його організувала ГО “Українська Ініціатива”.

Захід був присвячений постаті соратника гетьмана Івана Мазепи, борця за незалежність України, закатованого російськими загарбниками в Сибіру, лубенського полковника Дмитра Зеленського. З головною доповіддю виступив голова правління ГО “Українська Ініціатива” Юрій Косенко, після чого артист із Прилук Денис Степаненко продекламував поему “Полковник Зеленський” авторства Сергія Сурмача.

Відеозапис події обіцяють незабаром оприлюднити на сторінці ГО.

Дмитро Зеленський — український державний та військовий діяч доби Гетьманщини. Полковник Лубенського полку приблизно з 1700 р., після смерті попереднього Леонтія Свічки. Гетьман Іоанн Мазепа мав у числі найближчого порадника у зовнішніх справах саме Дмитра Зеленського – поруч із Данилом Апостолом та Дмитром Горленком. У колі цих трьох представників Генеральної Старшини він остаточно вирішував справу з союзом із королем Швеції Карлом ХІІ-м. Лубенський полк брав участь у героїчній обороні Батурина, Дмитро Зеленський у той момент був разом з Iваном Мазепою. Після Полтавського бою разом з багатьма іншими старшинами здався.

Система Orphus