Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині розробляють пропозиції щодо контролю якості питної води

2 липня у Полтавській ОДА відбулось засідання цільової підгрупи з розробки пропозицій до Стратегії регіонального розвитку регіону на 2021-2027 роки з питання житлово-комунального господарства та енергоефективності.

Відповідно до Стратегії, на Полтавщині планують удосконалювати систему контролю за якістю питної води. Для цього зараз працюють над розробкою нової програми “Питна вода Полтавщини 2021-2025”, планують вводити в дію нові джерела водопостачання та ліквідовувати свердловини, що подають воду з відхиленням від нормативу, а також проводити реконструкцію та капітальний ремонт свердловин.

“В цілому ситуація по аналізам води відповідає вимогам. В кількох районах є відхилення від державно-санітарних норм. На сьогоднішній день свою дію припиняє закон «Про питну воду України”. Мінрегіон спільно з Кабміном розробляє продовження програми “Питна вода України 2021-2025”. Чекатимемо, що в жовтні-листопаді буде прийнятий цей закон, на основі якого розробимо і подамо до обласної ради свій проект програми «Питна вода Полтавщини 2021-2025″, – повідомив начальник управління енергоефективності Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Владислав Маргушин.

Перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін зазначив, що потрібно закцентувати увагу на якості питної води, оскільки в кількох містах вона не відповідає нормам.

“У Карлівці, Кременчуці та Горішніх Плавнях вода не відповідає нормам. Ці території, потрібно включити до програми, щоб вирішити проблему з питною водою. Також в області є фільтраційні поля, але немає фільтраційних станцій. Ця проблема є в багатьох районах. Ми повинні провести аналіз, з’ясувати, який стан справ на сьогодні по кожному напрямку — по каналізаціям, водопостачанню, очисним спорудам, фільтраційним станціям тощо”, – закцентував Дмитро Лунін.

Також потрібно визначити, скільки свердловин ще потрібно побудувати на Полтавщині.

“В області близько 2 тисяч населених пунктів. Мабуть, не всюди є потреба в своїй свердовині. Можливо, деякі населені пункти будуть підключені до однієї свердловини. Це питання потрібно вивчити досконало, буквально по районах. І визначити, щоб повністю забезпечити населення питною водою, скільки всього потрібно свердловин. Подивитись, скільки їх наразі є, інші виставляємо в стратегічну ціль до 2027 року”, – конкретизувала заступник директора Департаменту будівництва, містобудування, архітектури і ЖКГ Полтавської ОДА Ірина Особік.

Система Orphus